Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vezessek takarékosan...

Hogy vezessek takarékosan dízelt autópályán?

Figyelt kérdés

A cég csak munkanapon fizeti az üzemanyagot, én viszont szabadnapomon mennék az autóval.


820 km az út, főleg autópálya.

Autó: 2literes 150 LE dízel skoda oct. Kombi 2018ból.


50 literes a tankja.


Az a terv, hogy indulás előtti napon csurig teletankolnék, és így kifutná ezt a nagy utat anélkül hogy saját pénzem bánná.


Megoldható?

Hogyan vezessek takarékosan?



Az autónak katalógus szerint 4,1 L a vegyes fogyasztása, de nekem még eddig ezt nem sikerült elérni.


Sajnos csak a legolcsóbb üzemanyagot szabad bele tankolni.


Köszi előre is!



márc. 22. 22:53
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
18%
Látszik, hogy tudod, milyen autónk van. Megsúgom, soha nem esett a fordulatszáma 1500 alá. De nyilván jobban tudod az áttételt. Igaz, hogy én ez előtt meg 15 évig fordulatszámmérő nélküli autót vezettem, tehát nem is a fordulatszámot nézem, hanem hallom és érzem, mikor kell váltani. De te nyilván tudod, mikor fog tönkremenni az autó. :D
márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
0%
Ja, most fotóztam le menet közben, 300 ezer kilométer, szóval gyakorlatilag belföldön eladhatatlan az ilyen hülyék hozzáállása miatt, de még boldogan kotyog. Időszerű lesz lassan egy kuplungcsere, de sem a kettőstömegűnek, nem a csapágynek egyelőre semmi baja. Pedig képzeld, még piros lámpánál sem cseszem üresbe. :)
márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
68%
Skoda octaviáról van szó ami 2.0tdi, hogy kerül ide a te autód?
márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem te okoskodtál, hogy a Honda Accordot nem kéne hatodikban használnom?
márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
17%
Én Skodát nem veszek, csak normális autót.
márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
73%

Ennyire retardált nem lehetsz. Ideböfögsz egy irreleváns kommentet a saját autódról teljesen más váltóval, aztán még neked áll feljebb?:D


Az utolsó kommentedről meg ordít, hogy érteni sem értesz az autók műszaki mivoltához, akkor mit keresel egyáltalán a kategóriában?

márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, én nem értek a váltóhoz, amikor te okoskodsz róla úgy, hogy egy árva műszaki adatot vagy legalább fizikakönyvből idézett mondatot nem hoztál? Szerintem neked meg még jogsid sincs. :)
márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
77%
#46 Köszönöm, hogy ezt nem nekem kellett ideírni🤣 Emberünk bolond, de nem gyengén. Különben se vesz ilyen hulladék 3.gen octaviát, evégre egy motor kivételével, a 2010es évek egyik legstrapabíróbb ár-érték bajnoka…
márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
19%
"Az utolsó kommentedről meg ordít, hogy érteni sem értesz az autók műszaki mivoltához, akkor mit keresel egyáltalán a kategóriában?" - autóiparban dolgozó mérnök vagyok, kiscsicska. többet felejtettem az autókról, mint amennyit te valaha tudni fogsz.
márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Update:

Végül meglett simán a dolog. :)


Kb 110el mentem végig az autópályán, ahol csak tudtam.


4,1 literes fogyasztásra jött ki így.


Visszaérve még maradt 15 liter üzemanyag benne. :)

márc. 30. 00:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!