Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hengerbetét arra szolgál,...

A hengerbetét arra szolgál, hogy nagyobb köbcentiből kissebbet csináljon?

Figyelt kérdés

Van egy 400-as japán belpiacos Kawasaki motorom, amiből a nemzetközi piacra szánt változat az 500-as. Nézelődtem az enyémhez tartozó japán OEM alkatrész oldalon és észre vettem, hogy van egy hengerbetét nevű alkatrész a listán.

Az ebayen meg is találtam:

[link]

Jól értem akkor hogy ez az ami 400-ast csinál az 500-asból?

Illetve ha már itt vagyok, ha a szerelőm azt mondja hogy meg van kicsit kopva az egyik henger, akkor az azt jelenti hogy nálam ezek vannak megkopva? Vagy esetleg még a dugattyú ez mellett?

Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de még elég zöldfülű vagyok a témában.

A válaszokért előre is köszönet!



#hengerbetét
ápr. 2. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hülyén van lefordítva magyarra, mert nem betét hanem persely de ez arra szolgál, hogy a kopottat kipréselik, és tesznek bele ilyen újat. Így nem kell fúrni, túlméretes dugót használni, hanem mehet minden alapméretre.

500-ból 400 valószínűleg azért sem járható, mert a szelepek biztos, hogy nem férnének el a kisebb furatban. Meg ilyenről nem is hallottam, hogy nagyobból csinálnak kisebbet.

Kérdésed második felére, meg igen, ez is kopik, mivel néhány tized milliméterre van illesztve a dugattyú, de utóbbi is kopik. Gyűrűk persze tömítenek, de egy bizonyos mértékű kopás már kompresszióvesztéssel és olajfogyasztással jár

ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ! Az 500-ból 400-ra azért gondoltam mert valamit említett ezzel kapcsolatban a szerelőm is, hogy lehet a japánok csak valami szűkítőt raktak bele, hogy ne keljen másik blokkot önteni külön ezeknek. Aztán mivel az 500as blokkja gyakorlatilag ugyan így néz ki, arra gondoltam lehet ez az.

Egyébként ugyan azt a 400as blokkot használták a GPZ400S a KLE400 és a EX4 és az EN400B motorokban is. Ezeknek pedig mindnek van ugyan úgy 500as, nemzetközi változata, amiknek meg ugyan ugy néz ki kívülröl a blokkja. Persze tudom az egy dolog hogy kivülröl hogy néz ki, de na ha egy laikus ránéz, mobdhatja azt hogy ezek ugyan azok. 😀

Mondom én teljesen zöldfülű vagyok ehhez, lehet csak valamit félreértettem amikor a szerelő mondta.

Na de mindegy akkor.

ápr. 2. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!