Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holtteret mennyire befolyásolj...

Holtteret mennyire befolyásolja az ablaksötétítés?

Figyelt kérdés
Ugye a B oszlop mögött elég szabadon lehet ablakot sötétíteni, viszont holttér ellenőrzéskor ugye a B oszlop mögötti ablakot is meg szoktuk nézni, szóval ha sötétben kanyarodunk akkor nem zavaró hogy azon a részen nem látunk ki annyira?
ápr. 2. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a hátsó ablakok egyirányú ablakok. Abszolút nem zavaró.
ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ráérsz ezzel akkor foglalkozni, amikor már meglesz a jogsi.

A holttér független az üveg színétől

ápr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érted mi az a holttér?
ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem speciel zavaró. Nemrég vettem egy autót, amin a B oszloptól hátrafelé fóliázottak az ablakok, és hiába pillantok hátra a vállam felett, sötétben semmit nem látok a sötétített ablakon át, csak ha épp rendesen bevilágít rajta valami. Ha egy bringás lenne ott pislákoló lámpával vagy lámpa nélkül, azt nem látnám. Úgyhogy szedetem is le a p-csába a fóliát. Nem fog hiányozni. Amúgy évek óta sokat vezetek éjjel, a szemem hozzá van szokva a sötéthez, de ahhoz nem, hogy sötét ablakon át nézzem a kinti sötétséget. Persze, biztos van, akit nem zavar, de engem igen.
ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van jogsim és autóm is, éppen ezért érdekeltek a tapasztalatok hogy mennyire befolyásolja a fólia a biztonságot.
ápr. 3. 22:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, mit értesz holttér alatt. Én amikor a forgalmi vizsgámat csináltam, akkor is úgy tettem, hogy forogjon a fejem, de hogy semmit nem láttam, az is tuti. Modern tükörnek van osztása, belenézel a sima tükör részbe, aztán a holttér részbe (csak ne egyszerre nézd a kettőt, mert akkor megzavarodsz). De én autóban holttérben nem látok semmit. Tudod, mi segít? Olyan gyakran nézek a tükörbe, hogy ki tudom logikázni, ki van éppen a holtteremben. De hiába nézegetném, nem látnám. A többség meg amúgy sem nézi, vakon vezet, tehát már azért kivételes vagy, hogy egyáltalán feltetted a kérdést.
ápr. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os, elég nagy baj, hogy nem látsz semmit holttér ellenőrzésnél. Nekem ilyen csak addig volt, amíg vezetni tanultam, meg utána fél-1 évig, amíg nem voltam elég gyakorlott, de közben ráéreztem és megtanultam rendesen felmérni a körülöttem folyó forgalmat. A kilogikázás édeskevés, ha jobbra kanyarodásnál egyszer csak ott terem a holtteredben egy bringás, aki a járdáról sunnyog le melléd. Volt ilyenben részem többször is, sosem ütöttem el egyiket sem, pedig ők mindent megtettek érte.
ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell magyaráznod a holttér ellenőrzést, motorozok is, azon folyton jár a fejem. De az biztos, hogy autóban hiába tekingetek, nem fogom látni azt, amit szimplán a tükörben ne láttam volna.
ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És amúgy én de, logikázással tudom, hogy éppen ott van a bringás, mert két másodperce láttam a tükörben, és tudom, hogy most éppen ott sunnyog mellettem. :)
ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig van olyan hely, ahol nem látod, ha a járdáról jön le melléd, mert még autók is parkolnak az út szélén. De nekem igazából mindegy, te dolgod. És továbbra is azt gondolom, hogy elég nagy baj, hogy olyanok vezetnek autót, akik egy átlagos személyautóban képtelenek holtteret ellenőrizni. Maradj inkább motoron, ha ott megy.
ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!