Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó ráz egy bizonyos sebesség...

Autó ráz egy bizonyos sebességen, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nemrég felkerült a nyári szett a kocsira, amelynek mérete teljesen megegyezik a téli kerékszett méretével. 2 éves olcsóbb kategóriás sérülésmentes gumik vannak rajta. Észre vettem, hogy autópályán 130 körül van egy bizonyos rezonancia a kocsiban. Nem centír mert a kormány áll mint a szög nem rángatja a kormányt jobbra-balra, centírozva és tavaly görgőzve is lett már a felni. Nem is tipikusan kerékrezonancia-szerű, hasonló mintha a hajtáslánc okozná de az teljesen ki van zárva. És amit még észre vettem, hogy az aszfaltburkolathoz is köze van. Az autópályán látszik hogy annó építésnél hol fejezték be egy adott szakaszon az aszfaltterítést és kezdtek új szakaszt, többnyire ilyen burkolat változásnál vehető észre hogy hol előjön hol elmúlik. Mint említettem, a téli szett ugyanilyen méretű (igaz más gumi márka) de ott nincs meg ez a rezonancia.

Ez egyértelműen az olcsó abroncs hibája?



ápr. 2. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azon a szakaszon hallod, az simán lehet más aszfalt. Mondjuk ezeknél elég jól hallani, érezni hogy a gumitól jön.


Téli szetted meg alapból lehet más zajszint besorolású, vagy jobban elnyeli az s felületet.


Legközelebb jegyezd meg hol hallod, és lehúzott ablaknál hallgasd

ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én is megesküdtem, hogy minden jó az autón, rázott a kerék, kormány, majd amikor darabokra szedtem láttam, hogy ennyire sz.rrákopott kerékcsapágyakat még sosem láttam. +féltengely csuklókat.
ápr. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Lehet hogy minden nyári gumi ilyen, a drágábbak is?

#2 Ja de ha a kerékcsapágy lenne állandóan rázna nem csak időszakosan az aszfalt minőségétől függően.

ápr. 3. 07:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát először döntsd el hogy az út okozza vagy más.

AZtán majd beszélhetünk róla.

HA az út miatt van akkor senki nem tud segíteni.

ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg rossz a forgásirány a gumin.
ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom amúgy hogy az olcsóbb gumi nem véletlenül olcsóbb....lehet hogy az a baj? Vagy drágább gumi sem feltétlen lesz jobb?
ápr. 3. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a gumi hibája akkor az de formáció, szálszakadás, el van fékezve. Útminőségen nem lehet változtatni... Mindegy, hogy mi a márkája a guminak ha ráz akkor kuka.

Ha futómű generálja akkor még szerelő vagy szerelés...

ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!