Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vittél már utast segédmotoron?

Vittél már utast segédmotoron?

Figyelt kérdés
Szoktál látni embereket igy pl falun belül vagy kisvárosban?
ápr. 5. 03:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanis tilos. Főleg nálunk, a 20 ezres "faluban", ahol minden rendőr tudja, ki kicsoda és melyik jármű kié, azonnal kiszúrnák.
ápr. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Évtizedekkel ezelőtt gyakrabban fordult elő.

Annak egyik oka lehetett, hogy akkoriban a segédmotoros kerékpárok komoly közlekedési eszköznek számítottak, sokkal többen közlekedtek vele, mint mostanság, autó meg nagyon kevés volt.

Akkoriban sok huszon éves már annak is örült, ha egy rozoga segédmotorra szert tudott tenni, és esetenként szállítottak személyeket rajta.

Mostanság ez már ritka látvány, valahogy kiment a divatból a tizenéveseknél is, sok fiatal már 20 éves kora előtt autót vezet, nem igazán buli már a kismotor.

Kivételek vannak, de nagyon ritkán látok segédmotoron személyt szállítót, ami régen buli volt, mostanság lehet ciki?

Az 5-6 éves gyerek is inkább "autót vezet" apával, nem a robogón veszi az ölébe a gyereket, mert az is lehet, hogy a mostani segédmotorok kialakítása sem olyan, hogy azon élmény megyen utasként menni.

ápr. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

#2 Azt vitatnám, hogy kevesebben segédmotoroznának. Csak robogónak hívják, nem Simsont tesznek a gyerek alá. De ez már 10 éve is így volt. Nekem is apám megmondta, hogy örömmel fizetne azért, hogy motorozgassak, közlekedjek, és ne 17 évesen B jogsival kapjon a nyakába egy majdnem felnőtt frissjogsist, akinek semmi közlekedési érzéke, sokkal jobb lenne 3 éves "tapasztalattal" megtanítani engem vezetni.

Hogy mennyire menő a segédmotor? Figyelj, én amikor általános iskola 8. osztályt végeztem az Alföld közepén, az egész iskolába 3-an jártak segédmotorral, egy Simson, 2 robogó.

Aztán elmentem Szolnokra gimnáziumba, ott osztályonként átlag két főnek volt robogója. Tehát 15-20 éve sem volt annyira népszerű amúgy. Régen meg oké, Keravillben megvehetted a Simsont, de pénzed akkor sem volt rá.

Utasként meg én ezekre akkor sem ültem volna fel, ha tudom, hogy szabálytalan. Sőt, nekem most nagymotorom van, és soha nem viszek rajta utast. Majd ha egy csaj kitart mellettem addig, hogy feleségül vegyem, akkor veszek neki felszerelést, de csak úgy, védőruházat nélkül mögém senki fel sem ülhet.

ápr. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Azt írtam le, amit tapasztalok a kérdés kapcsán.

Az nem vitás, hogy segédmotoros kerékpáron utast szállítani tilos, de régen is az volt, mégis megkockáztatták néhányan.

Mostanság sem nulla az esélye, de nagyon régen láttam olyat.

Azzal nem vizatkozom, hogy mostanság nem robogóznak, de lényegesen kevesebb segédmotorost látok, ellenben ellepték az utakat az autók.

A Simsonok valamikor szinte luxusnak számítottak, és az SB széria kétszemélyes "nagymotor" volt az SN volt a segédmotoros kerékpár, és voltak az igazi szutykok, mint a Riga, Komár, Verhovina, stb... és az utóbiakkal is elinultunk 40-50 kilométres, vagy akár több napos túrákra is.

Persze az már valóban régen volt, a mostani robogók sokszor eleve úgy vannak kialakítva, hogy azon utasnak nincs hely, és szerintem cikinek is érzik sokan, hogy egy kis kávédarálora felkapaszkodjanak.

Ami szerintem nem is baj de a kérdés az volt, hogy milyen gyakran látunk smk-al utast szállítani.

Én nagyon ritkán.

Vannak, akik szeretik a motorozást, de azt is tartom, hogy ma már a többségnél az autó a cél, és sok szülő nem is örül ha a gyereke motorozni szeretne.

Sokat járok kint a határban, ott se menők már a régi motorokkal csapatni, nagyon ritkán látok olyat is, de ritkán előfordul.

Ott is inkább quaddal szórakoznak, amivel többnyire a "kertek alatt" jönnek ki.

Úgy látom, hogy a világ ebben is megváltozott, sokkal több a lehetőség, de pl a mobiltelefonok, bekametázott területek a nyilvánvaló szabálytalanságok elkövetésének nem kedveznek és talán sokakat már az elrettent, hogy tudja, térfigyelő kamera is van a településen, de a lényeg mégis az lehet, hogy robogón utasként lógás nem vonzó, inkább vezetni próbálja meg kint a határba, ha azt megengedik neki.

ápr. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt látom, hogy oké, anyukák nem örülnek neki, de dívik a motorozás. Van pénzünk rá, most már a pénztárcánkkal kompatibilis a használt motor, sokkal több a lehetőség, mint akár 10 éve. Tréningek, iskolák száma is csak nőtt. Menő lett felelősségteljesen motorozni, és népszerű.

Az eredeti kérdés valóban az volt, smkp-n sok-e az utas. Hát, valóban nem. De régen sem volt sok. És nem is baj, hogy ilyenekkel nem szórakozunk. Aki smkp-t vezet, amögé nem kell utas, nem is véletlenül tilos.

ápr. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Vittem és szoktam is látni.
ápr. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A halodo nyugaton lehet utast szällitani 50es robogon/motoron.

Mi szoktunk is nyaranta a környeken csavarogni az asszonnyal 50es tempoval.

ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
#7 Éppenséggel ez sem igaz. Németeknél pl. Simsonnal lehet utasozni meg 60-nal menni az NDK-s jogfolytonosság jegyében. De új segédmotorral az EU-ban a nemzetközi AM kategóriára minden országban ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Azaz nem szállíthatsz utast, és 40-nel mehetsz.
ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18 eve elek Bajororszägban es a motor papirjäban benne van hogy 2 szemelyes ergo szällithatok utast. Ilyenbe a rendör nekem meg sose kötött bele. Mofäval ami 25kmh-s az egy szemelyes, de az összes többi 50essel vihetsz utast. Simsonnal aminek a tervezesi vegsebessege 60 mehetsz autopälyän is ugy hogy a többivel nem. Videken lakom, itt kb mindenki is vagy traktorral, vagy 50es robogoval jär falun belül...
ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Söt, a nemeteknel a 2002ig gyärtott robogokkal 50el mehetsz, ami utäna jött ki azok mär gyärilag 45ös korlättal vannak szerelve
ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!