Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra f 1.4 16V melegen...

Astra f 1.4 16V melegen rángat alacsony fordulaton?

Figyelt kérdés
Sziasztok. KB 2 hónapja kezdte el az alábbi hibajelenséget: Reggel hidegindítás tökéletes, menet közben semmi probléma nincs az elején. 10-12 kilométer megtétele után, mikor már meleg a motor, olyankor alacsonyabb fordulaton rángat, kicsit dadog. Ha menet közben pl. 2-3 sebességben teljesen benyomom a gázpedált, akkor 2500-as fordulatig nagyon lassan megy fel a mutató, és kicsit dadogós/rángatós. Utána meg mint ha ágyúból lőnének ki, átvált hipergyorsulásba. Tavaly cseréltem 4 darab gyertyát(NGK). Múlt héten vettem egy szett gyújtókábelt(Sorrendbe bekötve). Szűrők rendben vannak, AC pumpa szintén jó, EGR nincs eltömődve. A gyertyákra gyanakszom, és az lenne a kérdésem, hogy ha kiveszem a gyertyát az autóból, akkor egyesével egy külső aksiról meg tudom nézni hogy melyik a rossz? A fogyasztása az autónak ugyan olyan mint előtte(Nem vettem észre változást). Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba? A kedves közeli szerelők 2-3 hét múlva néznének rá(Ha Porsche lenne, már bent állna a műhelyükbe).

#Melegen rángat/dadog #Alacsony fordulaton rángat
ápr. 10. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy 1 éves gyertya tudna tönkremenni, főleg nem NGK. Tesztelni úgy tudod, hogy kiveszed, visszarakod rá a gyertyakábelt, testhez tartod kesztyűben és valaki indítozik, amíg te nézed. Viszont én inkább arra tippelnék, hogy falsot szív. Ha valamelyik henger kihagy, akkor nagyon rángatózik a motor alapjáraton is, ebből tudod meg.
ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Melyik szűrők vannak rendben? Melyiket cserélted benne?
ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tavaly januárban volt vezérlés cserén, és azzal együtt az összes szűrő cserélve lett.
ápr. 10. 19:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Na ez az! Több mint egy éve! Én azért átnézném az üzemanyagszűrőt, levegőszűrőt. Hátha ott a hiba! Volt olyan, hogy nagyon elfogyasztottad a tankból az üzemanyagot, hogy már alig volt benne?
ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan még nem volt. Általában a piros vonal utáni első csíktól tankolom az autót. és általában 28-32 litert szoktam tankolni bele. Igen, kicsivel több mint egy éve.
ápr. 10. 19:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy év sok idő. Egy levegőszűrő, meg egy benzinszűrő nem túl nagy összeg. Lehet megoldaná a gondot. De ez csak egy tipp.
ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-4-6-os vagyok. Kedves kérdező, meg lett a hiba?
ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Meg nem. Majd csak a hétvégén állok neki mert pénteken megyek haza. Először a gyertyákat nézem meg valahogy.
ápr. 11. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy mi volt. Sok sikert hozzá! Az autódon lepattinthatós gyújtáselosztó műanyagfedél van?
ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Gyújtótrafóra gondolsz? Nincs rajta fedél. Gyárilag sincs.
ápr. 12. 07:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!