Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2.0 tsi manuál vagy 3.6v6...

2.0 tsi manuál vagy 3.6v6 dsg? Melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Golf6, illetve passat cc-t néztem ki magamnak. Mind a kettő 2010 utáni 2.0 tsi és manuálisat néztem ki. Hallottam, hogy a tsi nem a legmegbízhatóbb még ebben az évjáratban.

Közben rátaláltam a ccnél a 3.6v6 ra amiről nem nagyon találtam negatív véleményt, viszont csak dsgvel szerelt létezik belőle, amitől kicsit tartok ha valami bökkenő lenne.

Kérdés, hogy merjem be vállalni a 2.0 tsi-t manuális váltóval, vagy 3.6v6 és dsg váltó? Fogyasztás nem különösen érdekel, inkább az élmény.

2.0crtdivel is szemeztem, de 400km et megyek, illetve a hangja se nagyon tetszik.



ápr. 10. 22:19
A kérdező szavazást indított:
2.0 tsi manuális váltó
3.6v6 dsg
5 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A dsg verhetetlen. Ki van találva.
ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vegyes érzéseim vannak.

Kezdem azt érezni, hogy egyik se lenne jó választás.😂

Francert nincs 3.6os manuális váltóval. Legjobb kombó lenne.

ápr. 11. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:
2.0tsi dsg, láncra, kokszra figyelni, agyonveri mindenben a 3.6ot.
ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3.6, mert igazi kuriózum. Az utóbbi 10-15 év már teljesen a downsizingról szólt, és az ilyen viszonylag fiatal kivételek, mint pl ez, hogy a Golfban volt még 3.6, már kuriózumnak számítanak. Nem néztem mostanában az árakat, de az ilyenek jól tartják az árukat, sőt, felfelé fog kúszni az ára, mert ritka, és különleges. Ja és a 3.6 6 henger szívó az baromi jópofa dolog.
ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem is a 6henger fele húz a szívem.

Nem is a motortól tartok, hanem a dsg váltótól és annak szervízelésétől ha beüt valami baj.

10-12ezer euro környékén már vannak szép 3.6osok egész kevés kilóméterrel.

A 2.0 tsi pedig egy árba van vele ha manuálba nézegetem.

ápr. 17. 17:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha egy ilyen költségtől tartasz akkor az a rossz hír hogy ez nem a te autód akkor.
ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Közel 5 milliós vételár után senki nem szívesen locsolna rá még 1-1.5 milliót a váltóra csak mert az előző tulaj hülye volt.

Az meg megint más, hogy megvan x ideje az autó, rengeteg élményt és örömöt szerezve romlik el valami, kérdés nélkül rá locsolnám a kért összeget.

ápr. 22. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem erről van szó, nyílván senki se szeretne ennyit rálocsolni, csak ezek azok az autók amik már kellően abban a korban és km-ben vannak hogy semmin se szabad megsértődni.
ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!