Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan károsítja a kuplung...

Hogyan károsítja a kuplung csúsztatása a szerkezetet?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve van jogsim, 1,5 hónapja autóm is. Dízel astrán tanultam, és az oktatóm az elindulást a kuplung lassú csúsztatásával oktatta, viszont a faterom meg mindig mondja, hogy ez tönkreteszi a kuplungot. Na most elindulásnál már tök jól megy, és nem csúsztatom, egyszerűen "bal láb fel, jobb láb le", viszont azt nem tudom érteni, hogy mondjuk dugóban araszolva hogyan tudok csúsztatás nélük haladni pár métert. Azt mondják, hogy a sebességet a gázzal irányítom, amit ilyen helyzetben nem teljesen értek, mivel ha araszolgatás közben hirtelen engedem fel a kuplungot gázadás mellett akkor az autó megugrik, és néha le is fulladok. Mennyire árt ez az autónak? Mellesleg egy 2004-es Seat toledo 1.6 benzint vezetek.

ápr. 10. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ami csúszik, az súrlódik. Aki súrlódik az kopik.

Olyan nincs, hogy nem csúsztatod. Indulásnál kell. Persze nem mindegy, hogy két utcával arrébb is csúsztatod még, vagy csak valóban addig, amíg elindulsz.

ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem károsítja, csak kopik. Ha sokat csúsztatod, akkor hamarabb elkopik, korábban kell cserélni.

De a kuplung alapvetően kopóalkatrész.


Az károsíthatja maradandóan, ha sokáig csúsztatod és nagy fordulaton járatod a motort. Nagyobb emelkedőkön szokták ezt csinálni a kezdő sofőrök.

ápr. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán arra gondolt, hogy a hőterhelés árthat a tányérrugó rész edzésének, de ehhez nagyon magas hőmérséklet kell.
ápr. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas tévedés! A kárt az okozza, hogy a hosszan tartó súrlódástól felhevül és üvegessé válik a kuplungtárcsa felülete, ami így már nem tudja ellátni a feladatát. Szó sincs kopás okozta kárról.
ápr. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a faterod hülyeségének ne dőlj be! Szükségszerű csúsztatástól az ég világon semmi baja nem lehet a kuplungja. A probléma tipikusan úgy szokott előjönni, hogy az ember rajt hagyja a lábát a kuplungon, mert pl. számít rá, hogy úgy is mindjárt kuplungolni fog újra vagy annyira buta, hogy szó szerint azon pihenteti a lábát. Elég ha minimálisan van benyomva a pedál, a kuplungszerkezet már dolgozik és termeli a hőt.
ápr. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ismét a probléma, hogy valójában még alapjaiban sem tudja az ember, hogy mit csinál, amikor nyomkodja a pedálokat. Mármint, hogy mi a műszaki tartalom mögötte.

Ha csúsztatod, akkor kopik, azért hívják csúsztatásnak, mert súrlódó felületek csúsznak egymáson ilyenkor.

A cél, hogy ez az állapot minél rövidebb ideig álljon fenn. De logikusan nem mehet a közlekedés rovására. Tehát dugóban addig kell csúsztatni amíg szükséges, nem kell se lefulladni, se nekiugrasztani a kocsit az előtted állónak.

ápr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csúszik-csúszik.....de hát ez a dolga!😁

Arra találták ki, hogy a motor és a váltó rángatásmentesen tudjon összekapcsolódni, ezután stabil/fix kötés biztosítson, de ha kell, egyetlen mozdulattal oldani lehessen.

A kuplung használatának természetes velejárója a kopás, meg kell próbálni minél rövidebb ideig használni.

Meg lehet hallgatni a tanácsokat, de az optimális működtetést csak saját gyakorlattal lehet elsajátítani.

ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Öhm az asszonynak volt egy a vectra.

Nagyon öreg autó.

Megálltunk az úton vele annyira elkopott a kuplungja.

Blokkot felbakoltam,szét kaptam és kB 3 ezer Ft-ért vettem bele egy bontott jó állapotú tárcsát.

2 nap volt a meló vele.

Aztán azért lett eladva mert a lengéscsillapító hátul bekukucskált.

Elrohadt a kerékdob.

Ezt is tudtam volna javítani de már nem ért annyit az autó. Visszatérés a kuplungra, nem egy nagy kaland azt cserélni vagy cseréltetni. Úgyse tart semmi se örökké ne feszengj rajta. Inkább legyen félretéve egy kis pénzed a javításokra.

Bármikor megadhatja magát bármi.

ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!