Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kezdhet el egyszer csak...

Mitől kezdhet el egyszer csak csörögni, csattogni a motorkerékpárom motorja? Mi mehetett tönkre benne?

Figyelt kérdés
Adott egy 92-es Kawasaki Vulcan. Az egyik hengere meg van kopva, ezt a szerelő mondta, viszont azon kívül hogy füstölt, eddig nem igazán volt vele komolyabb gond. Pénteken mentem vele egy keveset, még egy órát se motoroztam vele, csak itt a faluban, nem nagy tempóval, de a végén elkezdett hangosan csattogni, csörögni, kopogni a motorja és az "alap" hangja is hangosabb lett. Olyan mintha egy csavarkulccsal ütnék a blokkot. Először azt hittem hogy valamelyik kipufogóval lett valami, hogy kilyukadt vagy nem tudom, de nem. Gyorsan hazajöttem, még mielőtt valami nagyobb baja lenne. Ereje ugyan úgy volt ahogy jöttem haza, szóval a hangon kívül nem vettem észre semmit sem. Hagytam kihűlni, de hidegen is ugyan úgy csinálja ezt a csattogó hangot. Körbe néztem a blokkot, nem látok rajta kívülről semmit se, nem csöpög semmi se belőle. A héten beszélek majd a szerelővel, de ha esetleg volna valami tippetek, hogy mi lehet a baja és hogy a javítás kb mennyibe fog fájni akkor azt megköszönném.

ápr. 14. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Totózni nem itt kell, ezt megkell nézni és megállapítani.

Így azt hiszed hogy valaki pontosan megtudja mondani???

ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Dugattyúcsapszeg talán? Ha nem kezdte okádni az olajat és rendesen megy, akkor az lehet. A kopástól ahogy jársz vele egyre nagyobb impulzusjellegű terheléseket kap, és egyszercsak hirtelen eltörik majd. Akkor motorcsere.
ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ette az olajat lehet hogy elfogyott és megevett egy vagy több hajtókar csapágyat.

Lehet pl vezérműlánc feszítő, valami a himbáknál, stb. Nem ismerem azt a típust konkrétan.

ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
drága lesz
ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-es. Senki nem kérdezte, hogy mi az pontosan, hanem csak tippeket kértem és lehet hogy totózni nem itt kell, de bunkózni se, szal legközelebb tartsd meg magadnak a mondanivalódat, ha nem tudod visszafogni magad. Értem???

A többieknek köszönöm a tippeket!

ápr. 14. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!