Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme a STOP táblának?

Mi értelme a STOP táblának?

Figyelt kérdés

A STOP táblának semmi érdemi funkcióját nem látom, amit az Elsőbbségadás kötelező tábla ne tudna.

Támogatjátok, hogy eltöröljék a STOP táblát, és az Elsőbbségadás kötelező tábla vegye át a helyét?



ápr. 14. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem támogatom az ötletet.A STOP tábla jelentése,állj.Igen,a táblánál érdemes megállni és nem csak lassitani.Kamion sofőrként 18 országot barangoltam be és tudom a táblánál érdemes a megállás még ha néha ki is verte nálam a biztósitékot.
ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A keresztező forgalom nem ijed meg, amikor lendületből betúrod a kocsi orrát a lereszteződésbe.
ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egy felelős sofőr tábla nélkül is fel tudja mérni, hogy melyek azok a kereszteződések, ahol meg kell állni.
ápr. 14. 16:28
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatom, szerintem teljesen hasznos, hogy a tábla előrejelzi, a kereszteződésben fokozott figyelemmel kell eljárnod. Olyan helyeken van STOP tábla ahol lényegesen nagyobb sebességű és/vagy forgalmú utak találkoznak.

Tekinthető az elsőbbségadás kötelező tábla szigorított változatának is, mint a megállni és a megállni és várakozni tilos tábla esetében.

ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2

Ha elsőbbségadas kötelező táblád van, akkor sem túrod be a kocsi orrát a kereszteződésbe, hanem megállsz, és elengeded, akinek elsőbbsege van.

Stop táblánál meg akkor is meg kell állnod, ha amúgy kihalt az útkereszteződés.

ápr. 14. 16:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tamogatom.

Azt viszont tamogatnam, ami a kinai varosokbanvan. A piros lampa funkcioja egyenerteku a stop tablaval. Ha piros, de nem kell elsobbseget adnod mert nem jon senki, mehetsz.

ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4

Be lehet hajtani fokozott figyelemmel anélkül is, hogy megállnál. Nem attól lesz fokozott a figyelmed, hogy megállsz.

ápr. 14. 16:33
 8/17 anonim ***** válasza:
#5 Nem az a lenyege a stop tablanak. Hanem az, hogy mindig, minden korulmenyek kozott csokkentett sebesseggel erkezz a keresztezodeshez. pIgen, akkor is ha nem jon senki. Nem akkor van relevanciaja ha nem jon senki, akkor a mackosajtnak sincs. Pont appkkor szamit ha nem egyedul erkezel a keresztezodeshez.
ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy felelős sofőr tábla nélkül is fel tudja mérni, hogy melyek azok a kereszteződések, ahol meg kell állni."


Ha az átlag sofőr nagyon körültekintően vezetne, talán még egyet is értenék veled. De a friss jogsis elég gyorsan belátja általában, hogy az átlagos sofőr nem ilyen...

ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szolovjov ***** válasza:
Okkal van az a tábla ott ahol. Mint a 60-as tábla olyan szakaszon, ahol az ember érzése szerint veszélytelen lenne a 90 is. Csakhogy a tapasztalatok azt mutatták, hogy azon a szakaszon sok a baleset, ezért van sebesség korlátozás.
ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!