Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók mennyire felelősek a...

Az autók mennyire felelősek a klímaváltozásért?

Figyelt kérdés
ápr. 15. 19:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 Van egy ilyesfajta indítás, de eléggé vitatható azok körében, akik ragaszkodnak az autókhoz. Budapesten, egyre több kerékpársáv van, amit gyakran az autós sávokból csípnek le. Ennek valószínűleg az az oka, hogy a legtöbb ember megunja a döcögést, és helyette ők is buszra szálljanak, vagy biciklizzenek. Ismerek olyan embereket, akik már teljesen eltették az autó, és csak hosszabb utakra használják, mert a belvárosban, csak nő az útidő.

Továbbá vannak olyan emberek, akiknek a hobbijuk az autó. Tisztogatják, szerelgetik, és nagyon várják, hogy vezethessenek. Persze itt tényleg azokról van szó, akik igényes, saját kezűleg karbantartott autóval járnak. Azt ne mesélje be nekem senki, hogy a leharcolt, koszos csotrogányokban is hobbiautósok ülnek, meg azok sem, számítanak ide, akik sosem nyúltak szervizes kézzel az autójukhoz. Sajnos ezekre is kihat a dolog. És ugye ott vannak, akikről te is írtál, a mindenhova autóval járó emberek. Sokan felháborodnak, amikor alternatívákról beszél az ember, de ezek közül sok az, aki tényleg szükség miatt vezet. Messze van a munkahely, vagy konkrétan a munkáját végzi autóval, vagy a hobbi autósok, vásárolni járnak, idős rokont visznek stb.

A lényeg, hogy azokat kellene megritkítani, akik ténylegesen fölösleges körökre járnak el. Ezt kétféleképpen lehet. Erőszakkal, ami felháborodást okozna, vagy olyan kedvező lehetőségekkel, amire azt mondja az ember, hogy ezért már megéri máshogy utazni, de ez pedig sok pénz, és átalakítás lenne. Nehéz ez a kérdés.

ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

@11, én magam is pontosan ilyen ember vagyok, mindig is szerettem biciklizni, de csak mint sport és szabadidős tevékenység. Mióta van biciklisáv, akármilyen rossz is a kivitelezése nagyon sok helyen autósra és biciklisre nézve egyaránt, én vettem egy kényelmes holland városi biciklit és ha be kell mennem, akkor leginkább azzal megyek. És nekem hobbim az autó, de abban autókedvelőként sincs semmi élvezet, hogy az ember városban lámpától lámpáig, dugóban vagy legalábbis forgalomban halad. Az autónak sem a legjobb, parkolni is nehéz, nagyobb az esély rá hogy sérül az autód akár parkolás közben. Nem jó. Kényelmes, persze, főleg rossz időben, de egy város egyszerűen nem bírja már el azt az autómennyiséget, ami kialakult az évek során, hiszen most már aki akar az vehet magának autót bármikor, többet is, nem úgy mint amikor az úthálózat ki lett alakítva. Van egy olyan csatorna, aminek a linkeléséért az átlag autós gyakorizó elásna a kertjébe, Not Just Bikes. Sok videója van erről, amiből sokkal nem értek egyet, de megragadt az a videója, ahol arról beszél, hogy Hollandiában a legjobb autót vezetni. Ahol ugye mindenki biciklizik. És tudod mit? Tényleg. Éltem kint két évet dolgozni. Nincs vészes forgalom szinte soha (na persze egy Amsterdam, Rotterdam stb tud dugós lenni, de nem úgy mint itthon), az utak szuper állapotban vannak, mert ott az átlag, nem autókedvelő ember tényleg csak a szükséges utakra veszi elő az autóját, és a legtöbb ember a maga használatához illő autót vesz - Suzuki Splash, Swift és ilyesmi méretű autókat -, nem csak azért hatalmas SUV-ot hogy amikor egy évben egyszer a család elmegy nyaralni akkor legyen hova pakolni (legalábbis ugye ez a mondás, valójában a külvilágnak vesz ekkora autót). Tehát mint hobbiautós amikor kimész egy jót vezetni, akkor jó utakon jó forgalommal tudsz autózni.


Egyébként mindenkinek el kell indulnia valahol, az első autóm nekem is egy régi Swift volt, hiába van most otthon két öreg ritka hobbiautóm meg egy pici elektromos autóm. Pedig már akkor is autókkal keltem és feküdtem fejben. :)


#7 és 10 voltam

ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mivel össze-vissza machinálnak a motorokkal, az EU5-6-7 stb. szabályokkal, így halálpontosan sem tudni.
ápr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!