Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit néz meg egy szerviz az...

Mit néz meg egy szerviz az autón ha egy hoszabb utazás előtti átvizsgálásra viszem el?

Figyelt kérdés

Elmennék mondjuk egy 2 hetes nyaralásra a horvát tengerpartra. Elviszem egy szerelőhöz vagy szervizbe hogy nézzék át a kocsit, kibírja e nekem gond nélkül az utat.

Mit néznek meg ilyenkor az autón?


ápr. 21. 19:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
30%

Amit kérsz.

Ha egy gyors ellenőrzés akkor végigszalad a kocsi alatt szétnéz a motortérben. Folyadék szinteket/fokot néz, fékeket ellenőrzi. Majd hibakódot olvas.

ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Hogy tollas-e a hátad.
ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Folyadékok, fékek, gumik, futómű alkatrészek, próbakör.
ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi olyat, amit neked ne kéne tudnod megnézni. Guminyomás, profilmélység, nincs-e defekt. Fékfolyadék, olaj, hűtőfolyadék szintje. Esetleg egy próbakör, ha még fékpróbára is képtelen vagy. Világítás. Tehát csak egy picivel több, mint amennyit akár egy forgalmi vizsga előtt vagy papíron naponta/hetente azért csekkolni kéne. Fékbetét vastagságát már tuti nem nézi, azt akkor szoktuk, amikor téli-nyári gumit cserélünk, mert akkor ott van szem előtt.
ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

"Hogy tollas-e a hátad"


lehet viccnek szánta, de kb igaz. én egyszer elvittem ilyenre kb xart se csináltak. megnézték amiket kb én is tudok (folyadékszintek), meg feltöltötték az ablakmosótartályt:DD azóta se viszem ilyen marhaságra, csak pénzkidobás, a lelked megnyugtatasára jó, de még arra sem.

ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Komolyan gondoltam. Mennyire lehet lehúzni az embert?

Külföldi utam előtt elvittem nagyhavításra. Mkndtam, MINDENT alapossan nézzenek át. Mindent havítsanak, ami a biztonsággal összefügg. A nem égetően fontosakat meg beszéljük meg.

Nem jeveset hagytam ott. A Tátrában meg megállt alattam a kocsi.

De ismerek olyant, aki ducsekszik is vele, hogy mindenkit átver, ha lehet.

ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
én is röhögök, amikor tél kezdetekor reklámozzák: "mi felkészítjük télre az autóját!" jah feltölti téli ablakmosóval, meg megnézi a lapátot töröl-e:D
ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6 Én értettem, hogy komolyan gondoltad. Becsületes, normális szerelő erre kb. azt mondja, hogy 1. ezt te is meg tudod csinálni 2. bocs be vagyok táblázva, döntsd el, nagyszervizt akarsz-e valamikor később, vagy kamuzást. Szerelőnek alapból nem mondunk olyat, hogy "mindent". Szervizkönyvben benne van, milyen gyakran mit kéne megnézni/csinálni. Ha már ott van, persze megnézhet mást is, de ne csináljon semmit árajánlat nélkül. Nekem pl. egy karbiszinkron+szelephézag mellett így derült ki, hogy lengéscsillapító is felújítást igényel, de két hónappal előre le volt fixálva, mikor adom le a járművet, és még haza sem értem tőle tömegközlekedéssel, mire hívott, hogy miket talált, és mi mennyibe kerülne. Múltkor meg másik autón az apám az indulás reggelén talált egy lassú defektet, akkor instant mentünk a gumishoz. De nem kellett hozzá szerelő.
ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*Bocs, nem szervizkönyv, kézikönyv. Egyszer kell rendbe rakatni az autót megvásárlás után, és aztán még ha kamu is a km óra állása, lehet követni a kézikönyv ajánlását, amíg azt becsülettel csinálja az ember, nagy gond nem lehet.
ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Soha nem értettem ezt az elviszem szerelőhöz nyaralás előtt a kocsit dolgot.

Ha valami gond van vele azt én is érzem, azt a 3-4 folyadékszintet én is meg tudom nézni.

Profilmélységet látom, féknek nincs hangja, izzó készlet van a kocsiban.


A legtöbb típushiba ami előfordulhat az autómban nem előre jelezhető. Nem fogja tudni megmondani milyen az inverter, a vízpumpa stb állapota.

ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!