Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány nélkül? Részletek...

Jogosítvány nélkül? Részletek lentebb

Figyelt kérdés

Szóval szombat kora délután megállítottak a rendőrök Mint a fentiből következtethető jogosítvány nélkül vezettem(Folyamatban van és kérlek titeket kiméljetek meg a "miért nem tudtál várni" dolgoktól tudom hülye voltam)

Szóval a kérdés az lenne, hogy míg a beidézésre várok tudom folytatni a jogosítványt?

Illetve ha igen és befelyezem mielőtt ezzel az egésszel kapcsolatban döntés születik és kapok mondjuk egy hónapos eltiltást akkor a már meglevő jogosítvánnyal mi lesz?



ápr. 30. 07:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy minden attól függ, hogy milyen gyorsan őrölnek a rendőrség malmai. Elvileg a közlekedésfelügyelet nem fog tudni róla, hogy neked eltiltásod van, vagy lesz, mert az ő rendszerük, és a közúti közlekedési nyilvántartás két külön dolog. Ezért se lehet egyből a vizsga után vezetni, csak miután a vizsgázó ügyfélkapun, vagy személyesen elindítja a jogosítvány készítését, utána vezethet, mert ekkor kerül a rendőrség által is látható adatbázisba a jogosítványszerzés ténye.


Kb az lesz, hogy ha senkinek nem szólsz, akkor akár még le is vizsgázhatsz, ha addig nem születik határozat, de utána meg kaphatod a levelet, hogy add le a jogsidat. Vagy pedig a jogsi kiváltásakor intenek, be, hogy gyere vissza pár hónap, vagy év múlva.

ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy ott van a #motor a kérdés alatt. Kérdező, B jogsid van? Mert amúgy az is simán lehet, hogy ha van B jogsid, és mondtad a rendőrnek, hogy folyamatban az A jogsi, hogy amúgy nem is tiltanak el. Mert az csak egy lehetőség. Ha nem okoztál balesetet, nem gyorshajtottál, nem szegtél semmilyen szabályt úgy, hogy van jogsid, csak a kategóriára érvényes jogsid nincs, simán lehet, hogy megúszod pénzbírsággal. Most egyelőre felejtsd el az egészet, várd meg a hivatalos eredményt, hogy mit döntenek.

Az a baj, hogy szép hosszú semmit írtál a kérdés alá, de semmi olyat, ami alapján értelmes választ lehetne adni.

ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Fontos infó lenne:

- milyen kategóriákra van jogsid

- milyenre csinálod éppen

- miért állított meg a rendőr

- mit mondtál a rendőrnek és mit mondott neked

ápr. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!