Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-es Swift benzin beöntő fém...

2-es Swift benzin beöntő fém cső javítás házilag?

Figyelt kérdés

Benzin szagot éreztem, és rájöttem, hogy a benzincső csepeg h tele a tank, és ha emelkedőn vagyok a kocsival.

Külföldön vagyok, meg tudom javítani házilag valahogy?

Egy ideig még itt leszek. Esetleg megoldás, ha nem tankolom tele? Kitoldozni érdemes a benzincsövet, amíg szerelőhöz nem kerül?



máj. 1. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ugyanez volt nemrég nekem is. A bilincs volt fellazulva a műanyag és fémcső találkozásánál. Meghúztam a bilincset és raktam rá mégegyet. Igaz, azóta nem tankoltam még tele. Ne tankold tele és akkor nem fog kifolyni szerintem.
máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben húztam rá körbe szigszalagot, ha folyna, se tudjon. Majd kiderül bírja-e. Sajna most nem tudom megjavíttatni, alkatrészt kellene rendelni, szerelőt találni. Elvileg a szigetelő szalagot nem oldja fel a benzin. Remélem jó lesz átmenetileg. Nyilván ki lesz cserélve, de most sajna ez nem jön szóba.
máj. 1. 16:49
 3/4 krwkco ***** válasza:

"Elvileg a szigetelő szalagot nem oldja fel a benzin."

De a ragsztóját lehet, hogy igen. És az olyan fajtájú ragasztók, amik többször is ragadnak, nem bírják a folyamatos feszítést. Az a biztos, ha szoros menettel köbetekered a szigszalagot dróttal is. És a drót két végét rögzíted. Pl. két bilinccsel.

máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szigetelő szalaggal nem javítunk semmit.

A benzin oldja a szalagot és a ragasztót is.

Ha az autóból folyik a benzin az nem azért baj mert drága, hanem mert esetleg szénné égsz. Mert kb nincs semmi ami hétköznapi használatban van és könnyebben gyullad. Max a pl gázpalack.

Ahol a benzin kifolyik ott a mocsok meg megy befelé. Egy idő múlva nagyobb gondot is okoz majd a benzinszagnál.

Szerelőhöz kell menni. Ez nem egy belsővilágítás. Nagyon durva rabló se kér 10-20 ezer Ft-nál többet ilyesmiért. Ez kb 10 doboz cigi ára, ennyit csak megér hogy ne sülj ropogósra!

máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!