Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszériások figyelem,...

Karosszériások figyelem, házilag padlólemez?

Figyelt kérdés

A közel 30 éves golfom padlólemezért házilag akarom megcsinálni, mivel a gyári belső küszöbbel együtt van.

Egyszerű házilag kivitelezhető módszer kéne, hogy a mélyedéseket, rezgéscsillapítókat, hogyan tudom úgy belekalapálni, hogy nem verem szét a lemezt, nem nyúlik annyira meg. Az ötletem fából egy - és + oldal közé rakva a lemezt és így "mély-húzom" . Esetleg ennek a módszernek a kifinomultabb változata, vagy valami praktikus megoldás.

Esetleges válaszokat előre is köszönöm. :D


2011. febr. 2. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Házilag sehogy, pláne hogy nincs karosszériajavítás gyakorlatod! Csak barmolni tudod, nem sok jót látok benne!
2011. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.Karosszériás vagyok! ellenben te nem, ezek szerint nem neked szólt a kérdés

2.Nagyon sok oldsmobile ezzel a módszerrel javítanak mivel nincs hozzá(vagy nagyon drága) javítóelem.

Eddig én csak gyári alkatrésszel javítottam, ezért teszem fel a kérdést, hátha tud valaki egy jó módszert.

Azért köszönöm a nem értékelhető válaszodat...

2011. febr. 2. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Egy rutinos karosszériás nem irkál ide ilyen értelmetlen kérdéseket már ne is haragudj. A tudomány nem a fejében van,hanem a kezében ha tényleg kasznis az illető.

Ha egy ilyen kérdéssel becsöngetnél egy ugyancsak "gyakorlottabb" kasznishoz, hát sztem garantáltan kiröhögne egy egyszerű taposólemez csere miatt. :-/

2011. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Ez mekkora baromság.

Én karosszériás vagyok, de ha te az vagy, nagyon gyorsan hagyd abba a szakmát.

Mit akarsz te mélyhuzni??

Ennyire felhigult volna ez a szakma, hogy mindenféle hülyegyerekek baromágokat irnak, aztán akkora arcuk van mint a bécsikapu, és kikiáltják magukat karosszériásnak?

Uristen...

2011. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Rájöttem! Talán azért kell mély húzni az autót,mert a két küszöb bent van a váltóalagút mellett közvetlenül! :D:D:D:D
2011. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok nem ebben a szakmában dolgozom van mit tanulnom még,de nem tudom mit értetlenkedtek!

Feltettem egy kérdést, amire válasz nem érkezett.

A mélyhúzás szót nem érted vagy a kérdést? Nem azt kérdeztem a padlólemezt hogy kell kialakítani, hanem

a padlólemezben lévő rezgéscsillapító mélyedésekről beszélek. Kalapáccsal pillanatok alatt meg lehet csinálni, csak akkor a lemez elvékonyodik.

Ezért kérdeztem hogy valami otthoni megoldás van e rá, vagy nincs. Nem leszólni kell másokat.....

Köszönöm a nem értékelhető válaszokat...

2011. febr. 2. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves "kolléga".

Az,hogy nem tanitottak meg az iskolában a lemezmunkákra, nem a te hibád. Ellenben az ostobaság az.

Komolyan nem tudsz lehajtani egy bordázott padlólemezt?

A mélyhuzás pedig nem összekeverendő a hajlitással.

Teccikérteni? :D

"A két fa közé lemezt teszek" elv baromság. Nem tudsz vele szép kontrasztos élt csinálni.

Helyette két szögvas közé tedd a lemezt, patentfogozd össze,és hajtsd meg fakalapáccsal ha ennyire zavar hogy "nyulni" fog. (jelzem ha ügyes vagy,fémkalapáccsal sem nyulik)

Ugye nem várod, hogy leirjam hogy tudsz bordát hajtani???

A padlólemez és a küszöb ha egyben is van,miért okoz gondot?

Ugye nem komolyan kérdezted?

Javaslom kérdezz meg egy kollégát a munkahelyeden, kicsit kisebb arccal. Egész biztosan segiteni fog.

Van még mit tanulnod, főleg vedd kisebbre az önbizalmat meg az arcodat. Ezt egész komolyan mondom. Ne hozz már szégyent erre a szakmára.

Üdv.

2011. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kizárólag értelmes kérdésre lehet értelmes választ adni.

Pontosabban,értelmesen feltett kérdésre.

Semmi gond,majd legközelebb !!! ;)

2011. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én nem hajlítani és nem bordázni akarom a lemezt, hanem mélyhúzni. Teccikérteni? Nem összekeverendő a hajlítással.

Az hogy a gyári egyben van a belső küszöbbel az nem baj csak nekem drága, és csak a taposót akarom cserélni.

Az arcoskodásról annyit olvasd végig magad, mennyire lenézően, kioktatóan válaszolsz!

Már írtam nem ebben a szakmában dolgozom, ezért jutott eszembe, hogy megkérdezem egy segítőkész "kollégát" aki talán segít a kioktatás és a lenézés helyett.

Azért köszönöm, hogy próbálkozol megértetni velem ilyen magas dolgokat.

2011. febr. 2. 13:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves "kolléga".

Azért annak a "mélyhuzásnak" nézz bátran utánna.

És lásd be, hogy baromságot beszélsz.

Egyébként meg ha ennyire dilettáns, és értetlen vagy, nem foglalkozom veled.

Nem harcolok olyannal, aki szellemileg fegyvertelen.

Azért sok sikert.

Ahogy az egyik hozzászóló irta: nem baj, majd legközelebb. :D

2011. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!