Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek hanyadik alkalomra...

Kinek hanyadik alkalomra sikerült a B kategóriás forgalmi vizsgája? (ha nem elsőre, akkor mi miatt húzták meg? )

Figyelt kérdés
én ma voltam másodjára,egy 10percet vezettem kb,és egy olyan pitiáner dolog miatt húztak meg..-.- és egyébként a VB-ok miért nem engedik h végig vezesse a vizsgázó azt a 40percet? -.- ha már olyan sokat ki kell fizetni egy ilyen alkalomért ..:s
2011. febr. 24. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
minden elsőre bár kicsit rezgett a léc. mondjuk a VB nem vette észre h az oktató kicsit csalt a pedálokkal pl mikor 3asba akartam 30az zónában kapcsolni, és nem engedte felengedni, és még sóhajtott is egy nagyon hogy észrevegyem :D meg 1x kicsit bizonytalanul előztem ki egy megállóban álló buszt.
2011. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

"VB-ok miért nem engedik h végig vezesse a vizsgázó azt a 40percet?"


mert akkor meg az lenne a baj, hogy miért nem állított le amikor elrontottam, és szívatott még fél órát

2011. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak nagy hibák amikért elsőre meghúzna és már időpocsékolás lenne végig csinálni ha ugysem engednének át sajnos ezvan, 10 kisebb hibád még lehet akkoris ha végigvezeted és akkor nem állít meg ha megvan a 10 nekem 1. re sikerült 3 kisebb hibával fel a fejjel
2011. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de legalább a maradék időben gyakorolhattam volna.. :D még ha meg is húz..
2011. febr. 24. 21:34
 5/13 anonim ***** válasza:

"Olyan pitiáner dolgok miatt húznak meg -.-"

Na ne aggódj, majd ha 15 év múlva forgalomban bénázik előtted valaki akkor majd azt fogod mondani hogy

"Az ilyet miért nem húzzák meg vizsgán, hogy kaphat ez jogsit?!" - kétélű penge.

Én elsőre kb. másfél percet vezettem, nagy volt a vizsgadrukk. Egy szembejövőnek nem adtam elsőbséget, ezt még elnézte volna a vibi, de hogy a lámpánál szembejövő biciklist nem vártam meg már nem. Hát Istenem, végülis igaza volt. Másodjára simán átmentem, talán két rizikós pont volt: parkolás után kiálltam és a 10 méterrel hátrébb lévő kereszteződésből pont akkor forudlt ki egy Lada, de ez még belefért. Aztán zebrától kb. 10 méterre ment át két gyalogos, tehát őket nem kellett megvárnom mert nem gyalogátkelőn voltak.

A 40 percet meg azért nem vezetheted végig mert amíg hibázol addig közlekedésre veszélyesnek nyílváníttatsz, tudod jól te is hogy sok autós nincs tekintettel a kocsi tetején lévő "T" betűre, nem is kötelességük figyelembe venniük.

2011. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 PT-Daniel ***** válasza:
100%

"B", "A1", majd "A" mind elsöre sikerült.


Viszont "B"-nel nagyon meg akart szivatni. Tel volt, es egy hofedte mozgasserült parkolo elött mondta, hogy parkoljak. Mögötte meg egy kapubejaro volt, elötte meg egy buszmegallo.

El is mondtam, hogy tudom, mert ezen az utvonalon szoktam suliba setalni es egyszerüen hajtottam tovabb, mig talaltam üres parkolot. Lattam a visszapillantoban, hogy huzta a szajat. Az oktatom is mondta utana, hogy egy igazi s*gg volt a vizsgaztato es kifogasolhatatlanul vizsgaztam.

Egyszerüen van ilyen, hogy buktatni akar egy vizsgaztato. Ne törödj vele, ne idegeskedj es menni fog!


Sok sikert!

2011. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Masodszorra lett meg.

Elsore jobbratartas miatt huztak meg: esett a ho, csuszott az ut, kifordultam balra a Vaci utra, mentunk Ujpest fele.

Nem a legkulso savban haladtam hanem eggyel beljebb, mert mikor kanyarodtam kint pont evett vkit a fene, meg gondoltam hatha a jobbsav majd valahol kitol velem es csak jobbra enged, meg amugyis, minek rakjak be extra hibalehetoseget a kisorolassal, vegulis lakotton belul mehetek a kozepsoben.

Viszont 40-50 korul mentem csak, mert csuszott az ut, holott azon az uton 70 a megengedett, es leeloztek jobbrol. Na akkor allitott felre a vibi azzal hogy az egy dolog hogy totymorgok, de ki kellett volna takarodnom jobbra.

Igaza volt.

Azota figyelek erre es ok nelkul sose megyek beljebb :)

Masodjara kicsit bizonytalan voltam, figyeltem mindenre es mindenkire, gyalogosokat atengedtem mindenutt :)

De akkor meglett, azt mondtak a rutint idovel megszerzem, erezni hogy bizonytalan vagyok de ovatos es figyelek a tobbiekre es ez jo, ilyen hozzaallassal mar gyakorolhatok "elesben".

2011. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem mindenből 2x... KRESZ-nél először nem volt meg ugye a minimális pont szám, aztán jelentkeztem szóbelire ott már meg nem mondom h mi volt a hiba ami miatt nem sikerült, majd rutinnál először az elmélettel kötözködött a VB másodjára a gyorsulás nem sikerült... majd forgalomba először behajtani tilosba mentem be elvileg ami tuti h nem úgy van, mert minden nap suliból ott jövök haza és tudom h ott nincs semmilyen behajtani tilos tábla... szóval az szerintem pénz miatt volt. Másodjára meg minden amit el tudsz képzelni, nem néztem a tükröket, gyorsan hajtottam és még vagy 20indokot el mondott h miért. Átlagba nekem szerintem olyan 20-30perc lehetett a vezetés.
2011. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem minden elsőre lett meg lefizetés nélkül Bp-en.


Mi volt az amiért megvágtak? Amit esetleg Te pitiáner dolognak titulálsz, az nem biztos hogy valóban az is.


Azért nem engednek vezetni a bukás után, mert nem lehet kiszámítani, hogy a sikertelen eredmény okozta stressz, lelki megrázkódtatás milyen hatással lesz a további vezetésedre. Lehet hogy vadállattá válsz, vagy csak simán nem figyelsz oda, esetleg vezetés közben elsírod magad. Egyik sem jó, ezért inkább nem vállalják a felesleges kockázatot a már ismert eredmény birtokában.


Súlyos hiba esetén meg azért sem vezethetsz tovább (pl.: elsőbbség meg nem adása) mert az vagy azt jelenti hogy absz. nem vagy felkészült, vagy nem vagy koncentrált, mindkettő veszélyeztetheti mások biztonságát.


A bukott vizsga után elvben úgyis kell (illik) pótórákat venned. Sajnos a bukás utáni percek "elvesznek", de hát ez van. Ha jól vizsgázol, akkor nicnsen szükség újabb vizsgaalkalomra.


Ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy amikor iskolában rajtakapnak valakit puskázáson, utána hadd folytassa még puska nélkül "csak úgy poénból"


A VB-nek van jobb dolga is, minthogy azt nézze hogy vezetsz.

2011. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Zebra3328 ***** válasza:
Engem az első forgalmi vizsgán azért buktatott meg a biztos, mert a 4 sávos úton kerékpáros előzésekor, nem mentem át teljesen a másik sávba. De másodszorra átengedett ugyanaz a vizsgáztató.
2011. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!