Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? 2008as...

Milyen autót vegyek? 2008as Ford focus vagy Opel astra H? melyik jobb és miben? Véleményeket a kocsikról légyszi.

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Kokusz.t!
2011. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Astra!!Azt gondolom h a alsó közép legjobb autója!Nekünk astra g-k van és az is remek!Mellesleg sztem jobban is néz ki!
2011. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Focusom van, a H-t csak megnéztem közelről, menni nem mentem vele.

A Ford nem rossz, futóműve egész jó, most kb. 200.000-nél tartok és csak gumik és fékbetétek voltak cserélve, a tárcsák, lengéscsillapítók, egyéb alkatrészek még az eredetiek. Az erősebbik 1.6TDCi-vel semmi gond nem volt úgy 170 ezer km-ig, azóta pár tömítést kellett cserélnem, mert elkezdte ereszteni az olajat; letört mindkét fül a kartergáz-visszavezető csőről (most műanyag bilincsek fogják, mert 32ezer HUF a cserealkatrész); a legújabb pedig hogy elrepedt egy műanyag szívócső, amitől erőtlen lett a motor és elkezdett sziszegni + megemelkedett a fogyasztás: cserealkatrész 10000 forint.

A kabinban semmi vész, a sofőr jobb lábának lehet kicsit kényelmetlen a középkonzol, mert a kelleténél többet "lóg be" a lábtérbe.

A csomagtérajtóval (kombi) voltak apró gondjaim, a rsztábla feletti műanyagnál bejutott a víz, amitől aztán a nyitógomb (elektromos) és a rsztábla-világítás foglalatai beadták a kulcsot.

De összességében elfogadható kocsi.

2011. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Az astrarol tudnátok mondani vmit?
2011. máj. 21. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Háát nem tudom pontosan az adatokat de talán az Astrához olcsóbb is a szervíz!De Miért csak az astra és a focus jön szóba?Pl ott a vectra is!A mondeot azért nem ajánlom mert a nagyrészének az elejéröl lepattog a festég illetve a 2. generációnak!
2011. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!