Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonra nagyobb fogaskerék?

Simsonra nagyobb fogaskerék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Simson S51N-em. Gyárilag,(ha jól tudom)14-es fogaskerék van rajta elől. Így kb a sebességek:

1 - 20 km/h

2 - 40 km/h

3 - 70 km/h

És azt szeretném tudni, hogy mennyiben fognak ezek az értékek változni, ha 15, vagy 16-os fogaskereket teszek fel? És a gyorsulást, meg az erőt (kapaszkodóképesség) Miként befolyásolja?

Köszi előre a válaszokat!


2011. júl. 21. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha előre nagyobb lánckereket teszel fel, a végsebesség elméletileg nő, a gyorsuló- és kapaszkodóképesség csökken.

A gyakorlatban van, hogy a végsebesség is csökken, ugyanis nem bír annyit forogni a motor. Én a helyedben nem bántanám a jelenlegi áttételt, mert 70 km/h-s végsebesség egy gyári Simsontól nem rossz (legalábbis nem írtad, hogy tuningolt lenne). Ennél többet egyszerű áttételcserével aligha hozol ki belőle, viszont döglött, emelkedők megmászására képtelen motort varázsolhat belőle a végáttétel nyújtása.

2011. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gyári a motor, csak a kipufogónál van kireszelve, hogy eltűnjön a gyári, 45 km/h-s végsebesség. Azért szeretnék nagyobbat is, mert szeretném városi, illetve városba bejárós motorrá alakítani,(25 km-re lakok a várostól) és 70 km/h-nál már nagyon magas a fordulatszám, ami nem tesz neki túl jót, és a fogyasztás is magas. Ezért akarom, hogy mondjuk egy olyan fordulaton, amin még húz, de nem pörög nagyon, kényelmesen el lehessen menni vele 50-60-at. Végesetben fel tudnám fúratni 60 ccm-re.
2011. júl. 21. 20:17
 3/18 anonim ***** válasza:

ki lehet számolni egyszerűen az áttételek arányával, hogy mennyire változik:

A végsebesség 15/14-szeresre, tehát 75 lesz, 16-ossal meg 80.

De az erő, amivel húzni tud, tehát a nyomaték a hátsó keréken ezeknek a reciprokaszorosára csökken: 14/15 és 14/16-szorosra, ezért emelkedőn rosszabb lesz. Százalékosan ez 7 illetve 14% csökkenés a nyomatékban, ez elég sok.

2011. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szóval nem érdemes akár egy 15-öst se belerakni? Talán nem kéne annyit pörögnie a motornak 50-nél, és a fogyasztás is csökkenne.
2011. júl. 21. 20:38
 5/18 anonim ***** válasza:
szerintem beválhat
2011. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

"és 70 km/h-nál már nagyon magas a fordulatszám, ami nem tesz neki túl jót, és a fogyasztás is magas."

Nem akarok szemétkedni, távol álljon tőlem, de nem gondoltál arra, hogy nem húzod a nyelét annyira a gépnek?

A kérdésre mint megoldás: gyakorlatilag erőlködni fog a gépet, fogyasztás nő. Elméletileg gyorsabb, gyakorlatilag gyengébb lesz. Gyorsulás csökken. Nyomaték az ablakban! "Sötétben is meglátja az emelkedőt lámpa nélkül." Mint a Rába. Gyorsítanod kell már válthatsz vissza és pörgetheted. Ez így nem jó.

Javaslom inkább maradjon fürge és ne teljes fordulaton használd. 40-50-es tempóval ki lehet velük menni a világból és még van bennük tartalék. Ezek a gépek többet tudnak mint a mai csicsás robogó. Vigyázz rá!

2011. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15-ös a gyári. Egy próbát megér. Megveszed, felrakod, próba. Ha nem tetszik leveszed és felrakod a régit.
2011. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnék feleslegesen költeni fogaskerékre. Amúgy nem húzom nyélen, de ha városban használom, és betartom a szabályos 40 km/h-t, akkor akadályozom a forgalmat, meg dudálnak, leszorítanak az útról. Szóval kényelmesen szeretném tartani az 50-60-at egy nem túl nagy fordulatszámmal.
2011. júl. 22. 07:12
 9/18 anonim ***** válasza:

Az én simóm 4 sebességes,és "hosszú negyediket" raktam bele..

Erőlködés nélkül megy 70-et,és nem buheráltam semmi mást rajta..

Jah,és egy simson ha jól be van állítva,2-esben is simán megy 45-öt..

2011. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok:

Köszi, hogy nem sértődtél meg.

A hatodik hozzászólásban van valami. Ha ezt meglehet csinálni, azaz négysebességesnél hosszú negyediket betenni akkor az jobban járható.

Ezt figyelembevéve ha netán valahol kínálkozik egy 4 sebességes blokk lehet, hogy érdemes lenne beruházni arra. Marad 3 fokozatod amivel nyomatékkal tudsz haladni emelkedőn illetve van egy csendes, nyugodt 4. fokozat haladásra.

2011. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!