Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy vezetett a jogsi...

Ki hogy vezetett a jogsi megszerzese utan?

Figyelt kérdés
En nagyon el vagyok kesredve.Sikerult elsore megszereznem a jogsit,ennek kb 1 honapja,es most kint vagyok kulfoldon,pontosabban Barcelonaban.Tegnap vezettem es hat annyi hulyeseget csinaltam,csoda,hogy nem jottek belem.Tiszta ideg voltam mar nem tudtam koncentralni.Nagy forgalom,sok auto,lampa,korforgalom,ahhoz kepest,hogy en milyen kisvarosban vizsgaztam ez a hely kesz halaltanya.Tegnap ota felek autoba beulni,elment a kedvem a vezetestol,es ami a legrosszabb ,hogy az utakkal is ismrekdnem kell,mert tok idegen itt nekem minden.Mindenkinek ilyen nehez eloszor?
2009. ápr. 5. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ! Én folyamatosan azt éreztem , hogy a nap végén , hogy teli volt az utan szerencsés véletlenekkel , hogy nem törtem össze a kocsimat . Nézegesd a térképet aztán , ha az agyadban összeáll egy-egy útvonal , akkor arra indulj el , ha találsz olyan részt ahol nics akkora forgalom , akkor ott gyakorolj .
2009. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elég össze-vissza írtam , kapkodtam !
2009. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehéz volt az elején, pedig én ismerős környéken vezettem, és először kis forgalomban, majd fokozatosan már csúcsforgalomban is. Te viszont egyszerre mélyvízbe ugrottál. Teljesen vadidegen helyen próbálsz nagy forgalomban friss jogsival (ahogy olvastam úgy tűnt, hogy totál egyedül) vezetni. Szerintem először gyakorolgass, amikor nincs akkora forgalom. Aztán szépen lassan már mehet a menet délutáni, reggeli csúcsban is. Fontos szem előtt tartani, hogy az a 30 óra, amit itthon vezettél nem azt jelenti, hogy megtanultál közlekedni. Csak megadták a kezdő lökést ahhoz, hogy kialakíthasd a saját vezetési stílusod. De ahhoz idő és gyakorlás kell.
2009. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mindig kis forgalomba, ismerős helyen kell kezdeni
2009. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En mar 6 eve vezetek es amikor megkaptam a jogsimat a sajat varosunkban probalgattam a vezetest , ami mar akkor is forgalmas volt, de kozel nem fovarosi szintu.Akkor en is elkovettem egy ket bakit , de nem voltak veszesek.Azon a mai napig nevet a csaladom! Egyik nap elutottem egy talicskat ! :D :D :D Epitettek az utat es akkor alakitottak ki a jardat . A garda eltunk a talicska nyele csak a bokor mogul latszott, de meg nem ereztem az autot es szepen kiboritottam sz osszes maltert belole, az autotnak meg kiutotte a lampajat ! :) Szerencsere azota sem lett nagyobb balesetem , de akkor nekem sem volt kedvem beulni a kocsiba, mert feltem. A szuleim tanacsara es ezzel en is tisztaban voltam, ha akkor a felelmem gyoz , talan soha sem ulok megegyszer autoba, pedig nem tortent nagy "baleset".Aztan erot vettem magamon es egy honapos jogsival ( plusz a "balesettel" ) bemereszkedtem Pestre , de mivel ott nottem fel az uttal annyira nem voltam bajban. A felelmet sikerult legyoznom es azota is vezetek, sot !Most en is kulfoldon vezetek es nekem is minden utat meg kell tanulnom. Mi ugy csinaljuk, hogy egyszer megmutatja a parom, hogy merre kell mennem es kovetkezo alkalommal mar egyedul megyek . Szerencsere nagyon jol talyekozodom ( ez most kiderult ) es talan az ut sem nehez(de van terkep a navigaciot nem tartom jonak , ezert nekunk nincsen), bar van , hogy tobb autopalyara es rol kell atmenni. A fel -es lejoveteltol feltem kicsit , de mara mar megszoktam.

Nezd meg , hogy ott mikor vannak kevesebben az utakon es gyakorolj akkor.Probalj elmenni azon az uton, ahol masnap kell menned, vagy amit gyakran kell hasznalnod. Ha nem vagy benne biztos, nezd meg nyugodtan a terkepet(allj felre), en szoktam magamnak rajzolni egyet es azzal szinte megtanulom az utcaneveket is es akkor mar csak kepben kell hozzakapcsolni. Mindenesetre ne felj ! Nekem azt mondtak, legalabb ket ev gyakorlas kell hozza , hoyg ugymond tudjak vezetni. Persze a rutin szamit es hogy milyen hatasok ernek, de ha most nem gyozod le a felelmedet kesobb rosszabb lesz es talan soha sem fogsz visszaulni a volan moge! De "megnyugtatlak" annyi hulye van az uton tobb eves (vagy tizeneves)vezetessel a hatuk mogott megis olyan hulyek, hogy nem hiszem , hogy annyira nagy butasagot tudnal csinalni.Bizz magadban es gyakorolj valakivel magad mellett, menni fog !

2009. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, azért egy balesethez 2 fő kell, és bízhatsz abban hogy a másik sem akarja összetörni a saját kocsiját. Gyakorlás, bátorság, ez a kettő kell, és előbb utóbb élvezni fogod.
2009. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
foleg a dombokkal van gondom,minden domb tetejen elsobbseget kell adnom,es itt szinte csak dombok vannak, es alig birom megtartani az autot,pedig tudom,hogy a kuplungot kell felig feleresszem,hogy ne csusszak indulas elott hatrafele,de mindig bepanikolok.
2009. ápr. 5. 23:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másodjára lett meg,ráadásul oktatóváltással,de hiszem,hogy azért nem sikerült az első mert az oktatóm annyira kemény volt,h görcsölve mentem az órákra.

Hogy vezettem jogsi után?Ismerős terepen mentem,de még sokáig apummal,mert azért szokni kellett az otthoni kocsit is,nah meg azért jó ha van egy öreg róka melletted,h ha vmi baj van azért tudjon korrigálni:))

Így,h mellettem van,még nem hibáztam,bár néha ha necces a szitu akkor mondom neki,h mondja már mi van XD

2009. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki most is úgy vezet, mint ahogy leírtad magadról, pedig legalább 20 éve jogsija van. (Ráadásul most éppen Barcelonában lakik.)

Az biztos, hogy nagy fába vágtad a fejszédet, ha a friss jogsival egy idegen városban kezdesz "karriert", de majd belejössz...

Máj. 16-23 között kimegyek meglátogatni a barátomat, légy szíves, abban az időben különösen vigyázz a gyalogosokra.

Kösz!

2009. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. A sok-sok év alatt nem volt rá lehetőség.
2010. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!