Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MIt jelent a benzin/gáz?...

MIt jelent a benzin/gáz? Benzin vagy gázolaj?

Figyelt kérdés
Hosszútávon melyik éri meg jobban? 3-as Golf esetén melyik jobb? És mit jelent ez a benzin/gáz kifejezés?
2011. aug. 4. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a benzin/gáz kifejezés azt jelenti hogy benzin és gáz üzemmódban is tudod használni az autót. Utólag bele lett építve egy gázrendszer. 3 mas golfban és az 1.9 tdi-t vagyis dieselt venném meg!
2011. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
benzin/gáz= a kocsiban van PB gáztartály is és át lehet kapcsolni gázüzemre is.
2011. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csatlakozom az elsőhöz

ha golf akkor TDI

2011. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. még egy olyan kérdésem lenne, hogy 600 000 forintig találhatok jó 3-as Golfot? vagy tegyek le róla? milyen másik autót érdemes venni ennyi pénzből?
2011. aug. 4. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:

A benzin/gáz üzemű autó autógázzal (többnyire LPG vagy CNG) üzemel (ami azért elég távol áll a PB-gáztól), ezt égeti el a motorban. Azért népszerű mert az ára 220 forint az LPG-nek literenként (CNG-nek 170 körül, de Mo.-n csak pár kút van) és így sokkal olcsóbb az autózás, ráadásul ha jól van beszerelve akkor a motor élettartamát sem csökkenti (ja és sokkal tisztább üzemet biztosít). A gáz mellett természetesen megmarad a hagyományos benzintank is az autóban, ezzel is lehet hajtani a kocsit.

Jelenleg egyébként a benzin/gáz üzemeltetés a leggazdaságosabb, ezt követi a diesel és a benzin jelenleg a legdrágább.

2011. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok ! Jól értem hogy akkor tudom használni úgy is mintha simán benzines lenne ?(magyarán ez csak egy plusz) én is szint úgy egy benzin/gáz üzemű kocsit néztem ki !
2017. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!