Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinesbe gázolaj vagy...

Benzinesbe gázolaj vagy dieselbe benzin?

Figyelt kérdés
Melyik mivel teszi tönkre, melyik a rosszabb?
2011. szept. 16. 18:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A 90-es évek elején a kopottas hüvelyű dieselbe (Peugeot 205) tett apám anno egy tankhoz mindig egy néhány liter tiszta mosóbenzint amivel amúgy az anyám trabija is ment. Ott volt hátul mindig kéznél kannába. Semmi sem változott csak hihetetlen könnyen indult a tepsi tőle. Régen a nagypolskimba tettem ugyanígy gázolajat amikor megszűnt az ólmozott brenya és szerettem volna ezzel kímélni a szelepfészkeket és nem minden hónapban szelephézagot állítani rajta. De szép is volt. :-) Ami baj lehet, a benzines nem indul el, a diselnél ha túl sok benzint öntünk az túlhevülhet, mindkét szelepfészek gát egyberepedhet. Láttam már ilyet egy passatnál.
2016. jún. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!