Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megtanulni a...

Hogy lehet megtanulni a motorszerelést?

Figyelt kérdés

Szívesen szerelnék motorokat, raknék össze alkatrészekből egy teljes motort, vagy bontanék roncs motorokat, szóval érdekelne ez a téma. Viszont nem tudom hogy tudnék hozzákezdeni. Milyen tanfolyamot tudtok ajánlani esetleg? Nem tudom, szakmunkásképzőben tanítják-e ezt, de az nem is lenne opció, mivel ezt csak hobbinak szánnám, így iskolát nem váltanék miatta.

Tehát nagy segítség lenne, ha tudnátok valamiféle tanfolyamot (lehetőleg olcsót) ajánlani, de ha ilyen nincs, legrosszabb esetben egy könyv is jó, ami részletesen leírja a motorok működését.

Előre is köszönöm:)


2011. okt. 8. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvettem az első motoromat én se értettem hozzá. Azt se tudtam hogy hol a karburátor vagy mire való. Volt vele gond, egy idő után már én javítgattam. Sokat olvastam a neten róla hogy mi micsoda. Kuplungot cseréltem rajta, a karbit is én pucolgattam.

A mostani motorom a második, ez 1,5 éve van meg és 1-2 elkopott dolgot kicseréltem saját magamtól. Mióta nálam van más nem nyúlt hozzá. Itt is úgy kezdtem hogy utána néztem a neten hogy pontosan hogyan működik a variátor, mikor kell szíjat cserélni, milyen görgőt vegyek bele.


Ha mezőgazdasági gépszerelőnek vagy autószerelőnek mész akkor sok mindent tanulhatsz, igaz nem konkrétan a motorokról de a motorszerelésben is sokat segíthet.

2011. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen más ha csak hobbiból kell vagy ebből akarsz élni.


Ha ezt akarod foglalkozásként, akkor a MAMI vagy a másik (talán MotoForce vagy hasonló a neve) képzőintézmény honlapját keresd meg és olvasd el.


Ha hobbiként, akkor vegyél egy olcsó régi motort és megtanulod azon. Ha fiatal vagy Simson, ha idősebb akkor MZ, Jawa. Ilyesmi gépekkel közlekedve meg fogod tanulni hogy hogyan kell javítani, akár éjjel az út szélén is.

2011. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

*az iskoládra vonatkozó rész nem ért el az agyamig, bocsánat. Igaz a MAMI-ban van levelező oktatás is.


Szerintem a gyakorlat a legjobb tanítómester. :)

2011. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tesóm tök alap, ilyen neten utánaolvasgatás tudással jutott be egy műhelybe mint segédmunkás, mostmár teljes értékű szerelőnek számít 2 év után, persze tudom hogy csak hobbi szinten érdekel a dolog, de én mégis azt mondom akár csak segédmunkásként kerülj be egy szervízbe hogy lásd a dolgokat, mert ahogyan már előttem leírták a gyakorlat teszi a mestert:)
2011. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerezd meg a street legal racing kis játékot és abból sokat tanulhatsz. (még versenyezhetsz is :) A játék grafikája nem nagy durranás de a motor alkotóelemei elég életűek és valóban úgy vannak úgy néznek ki. Persze a nagyon apróságok ott is hiányoznak de alapnak nem rosz hogy tudd mi is van egy motorblokkban. Szerintem ezzel a game vel el leszel pár napot. Meg nézz sok motor működés animációt. Aztán ha veszel egy régebbi kocsit majd rávisz a kényszer és ha nem szeretnéd is meg fogod tanulni mit mért mit hogy :D Én is így kezdtem. :)
2011. okt. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha ide beírsz kérdéseket úgyis írjuk rá a válaszokat ha nem érted. Csak a zöld kéz járjon ! :D

Az autószerelés azt hittem annó én is hogy nagy buli.

Hát de nem. Az autó építés az már más. A sajátod csinálni sokkal másabb mint 7654 darab retkes motort szétszedni megtakarítani és hiába mondani a tulajnak hogy eztis eztis eztis cserélni kéne ,t nem érdekli téged meg megüt a guta hogy egy hónap mulva úgyis visszajön anyázni hogy hogy lett megcsinálva a kocsi?! Persze hiába mondod neki hogy te mondtad hogy szét ba...sa a rossz alkatrész a jót. juszt se veszi meg az új alkatrészt és egy hónap mulva ugyanaz. Persze 6 kiló olajsárból meg dzsuvából bányászhatod ki a motort. Haverom dolgozott autószerelőnél de szinte nem is ért a motorhoz mert annyit mondott el a szerelő hogy azt azt azt .. lazícsd ki szereld le. És ennyi.

2011. okt. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy teaman kolléga valamennyire közel jár az igazsághoz. Nálunk is ez van: mi tart ennyi ideig, miért ilyen drága, miért kell ezt vagy azt cserélni, hiszen még csak 4 éves a gép és hasonlók..


De visszatérve a kérdező által feltett kérdéshez: esetleg ha van egy haverod aki ilyesmit csinál szabadidejében mutathat egy-két dolgot. A hugom barátjának pl. én tartottam valami oktatásfélét miközben szedtem szét az egyik motoromat a pincében. :)

2011. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat:)
2011. okt. 13. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!