Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri BMW-t venni, tartós autók?

Megéri BMW-t venni, tartós autók?

Figyelt kérdés
Mennyire tartós(kaszni,motor...), megbízható autók? Alkatrész árak magasak-e, stb....?(3-as sorozat érdekelne)
2011. okt. 22. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyeeelj,most majd jönnek a tudorok! óóóó gazsikáám meg nee veeeddd,vegyééé jóó kis Zastavát...


Amúgy ez sokmindentől függ(legfőképp a tulajtól: mennyire szervizelte,mennyire tartotta karban,mennyire hanyagolta)


ha egy olyan embertől veszed aki épp szerette és törődött az autóval (egy igényes embertől) akkor egészen jó állapotú megbízható BMW-t kapsz!


Nem a KM óra állását és a kocsi évjáratát kell nézni hanem az állapotát! :)


Amúgy sokan széthajtják/motor csere és megy Szlalom/Rally/Drag/Drift versenyekre!


És vannak akik megbecsülik! (nekem egy E30-asom van 22éves és sehol egy rohadás,sehol egy hiba...,igaz sokat ráköltöttem mióta megvan de mára mondhatni szalon állapotú pedig 22éves)!


Kasztni/motor tartós,megbízható,alkatrész ez már hely/személy függő! Fórumokon általában találsz óóccsóó pézzééé hozzá alkatrészt ami jó is,lehet hogy még ki sincs bontva! Bontóban meg ha akad éppen 1-1 akkor meg odaküldenek hogy: bontsd ki éppen ami kell belőle aztán fizess egy pofa sört vagy éppen azt mondják hogy,vedd ki belőle aztán szevasz! Én is így voltam)!


Megéri(persze egy BMW-t nem megvenni nehéz,hanem fenntartani) ,szervíz igényes autó,de cserébe megbízható igényes autód is lesz! :) SOK SIKERT!

2011. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megéri, újat. Ha használtat veszel és javításra kerül sor, az egyik legdrágább autó!
2011. okt. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha fenn tudod tartani megéri. De ha a 10-15 éves bontószökevényekre is csak éppen hogy megvan a pénzed akkor nem neked találták ki.
2011. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Német autó tartós pufffff.....

Jól gondold meg!

Én személyszerint egy Lexus-ra gondolok amikor azt hallom hogy "tartós"

2011. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert olyan sok 20 év körüli Lexus rohangál európában ? Volt már egyáltalán Lexusod? Van itt olyan fanatic, aki szerint a zsiguli is tartós ..:)


A kérdező meg leírhatná mikori évjáratú 3as BMWre gondol.

2011. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

17:30-as vagyok,igen volt már lexus-om, és BMW-m és most egy Lexus parkol a garázsban na vajon miért?

Bocs az Off-ért.

2011. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tartós,de HITELRE vedd :) !
2011. okt. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyarországi használtat, kevés kivételtől eltekintve nem szabad venni. Az emberek ugyanis szeretnek üres zsebbel villantani, de kannából tankolni a dízel bmw-t. Illetve aligha találsz újabb bmw-ket 60-100ezer km futás fölött. Köztudott, hogy Magyarországon minden dízel maximum 170ezret futott, ha 20 éves akkor is. A fiatalabbak természetesen még ennyit sem.


Ha olyan embert kérdezel, aki 300 ezret futott néhány éves bömössel szopta meg, ráadásul nem költött prémium gázolajra, az valszeg nem sok jót fog mondani a márkáról. Akik 0 km-rel vették, és nem csak a vételárra volt meg a rávaló, azok elégedettek a megbízható autójukkal. Merthogy az.

2011. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Graf Spee válasza:

Nos nekem volt egy régi BMW-m.

E28-as volt (5-ös széria) 1984-es. Kaszni sajnos egy kicsit oda volt már, de am minden rendben volt rajta. Apróbb esztétikai hibákat kellett kijavítani.


Ami a szervizelést illeti a következő dolgokat kellett rajta kicserélni.


Vezérműszíj+feszítő+munkadíj-37.000ft

Gázolajszűrő+munkadíj-5.000ft

Jobb első gólyaláb (elrohadt a rugótányér)-bontott darab 5.000ft munkadíj 3.000ft


A gólyalábat leszámítva mind kopó alkatrész, és szerintem egyáltalán nem szívenütős az ár.



Egy tipp:

(ANNYI BIZTOS HOGY NEM VISZÜNK MÁRKASZERVÍZBE SEMMILYEN AUTÓT...... KIVÉVE A TOYOTÁT)


Személyes véleményem: A régebbi daraboknál a kasznira kell odafigyelni nagyon, amúgy tartós kocsik. Még nem a 3-5-10 év után eldobandó kategória. (úgy a 90-es évek végéig ez a jellemző.....

2015. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!