Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel vagy Benzin motorral...

Dízel vagy Benzin motorral vegyek?

Figyelt kérdés
Egy golf 3 szeretnék venni(persze jó állapotút) csak nem tudom eldönteni hogy benzin vagy dízel motorral vegyem, munkába használnám furikázni vele egy kicsit meg esetenként(havonta kb ) megtenni vele nagyobb távot (200-250 km )Ti melyiket motorral vennétek ? Igaz h a dízel kis távon roncsolja a motort mert nem tud felmelegedni ?
2011. okt. 30. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
olyan mindegy,hogy melyiket veszed meg,mert mindegyiknek van előnye is, meg hátránya is
2011. okt. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Naponta mennyit mész? Hányszor lesz beindítva? Többen mentek vele?


Igen igaz, a dízel halála ha nem tud bemelegedni...

2011. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
reggel este meg ha megálok valahol kb 3x és hát 4 ülnénk
2011. okt. 30. 08:23
 4/16 anonim ***** válasza:
de hány km-t mész? azért fontos mert a dízel 5-10km-nél hamarabb nem melegszik be...
2011. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

reggel kb 2 km

este meg kb 10

meg persze amit irtam "havonta kb 200-250 km

2011. okt. 30. 08:38
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem dízel autóm van, és télen eléggé szenvedni szoktam vele. A bemelegedés igaz, rengeteget kell járatni pláne télen. Bár ezeknél rengeteget számít, hogy milyen akkumulátor van benne. Én kicsit erősebbet raktam bele, és tavaly télen pöccre indult mindig, még a legnagyobb hidegben is.
2011. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
akkor az aksitól is függ ? vagy néztem vento-t 1.6 motorral az nem kicsi egy akkora kocsihoz ?
2011. okt. 30. 10:05
 8/16 anonim ***** válasza:

Reggeli 2km-re dízelt venni "gyilkolás". Az esti 10km még úgy ahogy ok, bár az sem a "dízel mennyország".


A nagyobb akksi pedig azért szempont, mert a nagyobb akkuval jobban beindul. Nagyobb indítóáram -> könnyebb indítás.


A Te esetedben én nem vennék dízelt, mert sosem fog rendesen járni, üzemi körülmények között. Valszeg amúgy nem lesz baja, de a frász se tudja, én nem vennék. Illetve magamnak is ugyanilyen okok miatt benzinest vettem.


Amúgy azt vedd figyelembe hogy ugyanolyan állapotú dízel jellemzően 100-200-al drágább. Ha a benzines 300-400, a dízel 500-600e ft. Kérdés hogy a plusz 200e ft-os vételár mennyi idő alatt térül meg. 1.6 motor annyira nem kicsi, mert a dízel nyomatékosabb. Nekem golfom van 1.3, hát az valóban nem egy erőgép, lendületből kell autózni. De az 1.6 dízel ok lesz.


A dízel olyan 5-6 litert fog enni, a benzines meg kb 7-8-at. A dízel hidegen simán bekajálja a 6 litert kérdés nélkül. Tehát kb. 1 literrel jársz jobban a hideg járatásnál. Illetve azon a havi 1*i pályázásnál...


Ülj le, számolgass, nézz meg minél több autót! Ha van olyan dízel ami nagyon nagyon jó állapotban van, akkor talán.

2011. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
bocsánat félre írtam mert az 1.6 az benzines lenne és azért kérdeztem h neme kicsi mert azért egy vento nem kis tömegű 1500 kg körül van és ahhoz egy 75 LE -t keveslem.
2011. okt. 30. 10:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Én egyébként pont ezen okokból szeretném lecserélni az 1.8-as dízeles autóm (ford focus kombi), mert télen többet kell járatni, nehezebben indul, és kis távot megyek vele általában munkába. (5 km oda, 5 km vissza) 1.4-eseket nézegetek, meg kis autót, nem kombit.
2011. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!