Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van lelke a járműveknek?

Van lelke a járműveknek?

Figyelt kérdés
Nem nézzetek hülyének, de szerintem ebben van valami. Sokan mondják hogy a járműveknek "lelke van" legyen az autó, busz, repülő... x) és érdekel ki gondolja még így...
2009. máj. 12. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a régen éreztem így, amikor még Trabival "száguldoztam"! Neki tényleg lelke volt, képes volt megsértődni, olyankor valami hibát produkált. A mostani autóknál sajnos már nem érzem igazán, hogy lelkük lenne.
2009. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen én az öreg ikarusokkal vagyok így a városban! Mikor felszállok egyre érzem hogy több mint egy busz!!! És ha már trabi: apunak is van, nagyon szereti, de ha valami úgymond "nem tetszik" neki, akkor lerobban vagy valami hibás lesz benne...
2009. máj. 12. 20:47
 3/7 anonim válasza:
100%
Nem nézlek hülyének. Tulajdonképpen - mivel nem élő szervezet - lelke nincs. De igazán ez nem ilyen egyszerű. Együtt kell érezni az autóddal. Pl: Ha reggel elindulsz vele akkor nem nyomod a gázt mint süket a csengőt, hanem kíméletesen melegíted fel legalább valamennyire. Ez olyan, mintha téged reggel kiugrasztanának az ágyból és azonnal sóderes talicskát kellene tolnod. Vagy ha valami bajod van akkor doktorhoz kell menni. Ilyen állapotban nem szoktak téged sem terhelni. Ha a kocsinak valamilyen baja van akkor még ne tetézzük a bajt azzal, hogy tovább kínozzuk. Vagy időnként el kell menni szűrésre, hogy megállapítsák a rendellenességeket a szervezetbe. Na, ugyanígy van a járművekkel a szervizelés során. Így aztán ha neked van lelked a járművedhez, akkor talán annak is lesz. És meg fogja hálálni. A hála pedig emberi tulajdonság.
2009. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:) Érdekes dolog ez...

Mert úgy tényleg nem lehet benne semmi, de mégis... Néha - ez már lehet beteges - de mintha mosolyognának is =O vagy igazából nem tudom de... :S Lehet orvoshoz kéne fordulnom :)

2009. máj. 12. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos dolog:) Ha valaki nagyon szereti az autókat, hajlamos lelket, személyiséget látni beléjük. És ezzel nincs is semmi baj. Én magam is szeretek így viszonyulni hozzájuk, amikor senki sem látja, még meg is vakargatom a tükrei mögött, mert azt szereti.:)) És köszönök mellé, hogy "Szia!". Autóversenyzök is szoktak neveket adni az autóiknak, mint pl. S. Vettel, aki Kate-nek hívta korábbi versenygépét. Ha ettöl inkább egy hullámhosszra kerülsz az autóddal, akkor nincs ezzel semmi baj.:)
2009. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor okés :) Csak féltem hogy esetleg ez valamiféle személyiségi probléma nálam... :D
2009. máj. 13. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Teszik a hozzá állásod :)) ha oda figyelsz a karbantartásra és vigyázol Rá soha nem fog cserben hagyni.Számomra ez olyan mint a feleség kérdés.
2009. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!