Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El tudok rontani egy kocsit...

El tudok rontani egy kocsit míg tanulok vezetni?

Figyelt kérdés
úgyértem, szeretnék megtanulni vezetni, de csak anyukám kocsiján tudok.. nem szeretném elrontani, mert most lett felújítva
2009. jún. 4. 13:44
 1/5 csiber válasza:
100%
el tudsz. amugyis, amig nincs meg a jogsid ne vezess mert balesetett okozol!! menj el egy oktatóhoz, azért van hogy ne okozz balesetett mialatt tanulsz.
2009. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elrontás, mint fogalom, kissé tág. Össze tudod törni (gondolom, ez nem újdonság), olyankor elég rendesen elromlik :-)

Egyébként pedig a tanulóvezetők az oktatóautón leginkább a kuplungot és a váltót "nyírják ki", az előbbit a hosszú csúsztatásokkal, az utóbbit a tökéletlen váltásokkal. A motor néha meglepően sokáig húzza, hiszen nincs agyonterhelve. Jellemző hiba a hidegen magas fordulaton pörgetés (eleinte az ember szeret nagyobb gázt adni, mint szükséges), illetve a túl alacsony fordulaton történő használat. Mindkettőt el lehet kerülni. Hacsak nem vagy teljesen tehetségtelen, akkor annyi idő alatt, amíg megtanulsz vezetni, nem fogod lenullázni az autót.

2009. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
vágom, kösz
2009. jún. 4. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Kuplung, váltó így van. Amúgy kicsit gyakorolhatsz forgalom elől elzárt részen, este nagy parkolóban pl.
2009. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előzőeket tudom megerősíteni. Kuplung+váltó. Váltótönkretételt én is láttam: 3-asban kihúzatta a delikvens 50-ig, majd 4-es helyett R-et kapcsolt, kuplungról leugrott. Darabjaira esett a váltó, olcsóbb volt venni egy újat mint megjavíttatni.
2009. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!