Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell figyelni egy szíjhaj...

Mire kell figyelni egy szíjhajtású motornál?

Figyelt kérdés
Vettem egy 2004-es YAMAHA Fazert.Az előző tulaj a láncot szíjhajtásra cserélte.Mennyire kell megspanolni,mennyit bír ki,mikor kell cserélni,egyáltalán mit kell vele csinálni?
2009. jún. 5. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

megkérdeztem a harleynál, ha jól rémlik 80-100 ezer kilométert mondtak. de az gyári. az utólagos nem tudom mennyit bír ki.


elvileg nem kell állítgatni és semmit sem csinálni vele, legalábbis a gyárival, mert magától állítódik. elvileg egy idő után kinyúlik. de hogy ezt miből veszed észre, az jó kérdés. talán mutatja valahol hogy mennyit állítódott el...

2009. jún. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A feszességét fejből nem tudom, milyenre kell állítani. Az azonban biztos, hogy a szíjnál jobban oda kell figyelni a kilométerteljesítményre, a "jó még az" kategória itt nem úgy működik, mint a láncoknál, mert a szíjon gyakran még nincs látható elhasználódás, mikor már megugrik. A szíjak másik kínja a kőolajszármazékok hosszú sora: vigyázz, nehogy benzin vagy olaj érje, mert nem mindegyik bírja ki károsodás nélkül. Ebben leggyakrabban a kis szíjkerék (eredetileg lánckerék) alatti szimmerring a bűnös.
2009. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat,de inkáb érdekelne hogy mennyire kell megspanolni.Egy fórumon azt mondták hogy az alsó rész kozepén el kell lehessen fordítani 90 fokba.Most úgy van beállítva hogy megmozdítani sem bírom.
2009. jún. 6. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!