Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 8 vagy a 16 szelepes Suzuki...

A 8 vagy a 16 szelepes Suzuki Swift a jobb?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 15:00
1 2
 1/17 pagan ***** válasza:
a 16 szelepes általában jobb szokott lenni mivel 2 vezérműtengely van,pontosabb üzemanyagfelhasználást biztosít,ezáltal kicsitt jobb a fogyasztás is,meg ugye több a lóerő is,a 8 szelep mellett az áll hogy általában kevesebb pénzből fenntarthatóbb és talán jobban bírja a strapát
2012. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt suzukiból az összes motorral.

A 16 V és a 8 V között akkora a külömbség mint az 1.0 és az 1.3 8v között.

Tehát nagy a külömbség.Mind fogyasztás,mind menetdinamikában sokkal jobb a 16V változat.Ezt sokan nem tudják.Sajnos a 16v suzit csak 2002-2003 között gyártották,ezért kevés van belőle.A 16v fogyasztása 3.5-5 liter környékén mozog ,a 8v- nek pedig 5-7 liter környékén.

2012. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"A 16v fogyasztása 3.5-5 liter környékén mozog"

Hogyne...


Valahogy itt nem ilyen adatokat írnak:

[link]

Pedig ők nem keveset mennek autópályán..

2012. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

konkrét példa:

[link]


Tehát inkább 5 és 7 liter között mozog a fogyasztása a 16V nek...

2012. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha nekem nem hiszel, van egy fogyasztás teszt a 16V suzukival,nézz utána a neten.Sajnos most mobilról netezek ,ezért nem tudom belinkelni,de holnap otthonról befogom.A gyári adatok nem mindig a valóságot tükrözik,többnyire többet fogyaszt a gk.,de vannak pozitiv példák is ,pl 16V suzuki swift esetében is.

Mindig olyanok okoskodnak a swift esetében,akik csak kivülről láttak ilyen autót.

Ezt a fogyasztást egy személlyel max 90km/h sebessèg mellett érték el,szerintem mellékes.A lényeg, hogy 3,5 litert fogyasztott.

2012. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az oldal amit linkeltem nem gyári adat, ez tankolt L, kezdő km és vég km érték mellett számolja ki az oldal.
2012. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt szerencsém mindkettőhöz. A 8v az kevesebbet fogyaszt, a 16 viszont jobban megy. A 8v valamivel nyomatékosabb alul, mint a 16v.

Egyébként mind a 2 jó nagyon. A 8v-ben 140 ezer kilóméter van, és eddig csak szűrők, olaj és vezérlés csere volt ( ezek kopó, fogyó alkatrészek). Ja meg egy kipufogó rendszer csere volt még, de szerintem ez 16 év alatt belefér. Szerintem a 8v-t vedd mert felhasználó barátabb. Már alacsonyabb fordulaton is használható, ahol a 16v még nem igazán. Egyébként mind a 2 elég jól megy. A 8v kb. 13 másodperc alatt van százon, a 16 pedig 10-11. Már ha érdekel a gyorsulása.

2012. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Klasszisokkal jobb a 16V motor.A 85 le. messze jobban gyorsul mint a 68 le .A 780 kg karosszériát könnyebben mozgatja,kevesebb fogyasztás mellett.Aki a 8v változatot mondja jobbnak,nagyon nem ért az autókhoz.
2012. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kösz, most már tudom hogy nem értek az autókhoz. :D

Mivel volt mind a 2, van összehasonlítási alapom. A 8v kevesebbet evett úgy fél literrel. A 16 viszont jobban megy. De ezt már leírtam. A 8v viszont alacsony fordulaton nyomatékosabb.

2012. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tessék a kételkedőknek itt a fogyasztásteszt:

[link]

2012. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!