Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet egy motorkerékpár...

Szaxxa kérdése:

Hogyan lehet egy motorkerékpár forgalmijába kisebb teljesítményt beíratni (olcsóbb biztosítás, átírási díj stb. )?

Figyelt kérdés

Szóval biztosan mindenki látott már olyan használt motor hirdetést, hogy pl. 25KW-os papírja van a gépnek (hogy az "A korl". kategóriába beleférjen), pedig valójában 60 lóerős (44 KW).

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet így levizsgáztatni a motort?

Mondjuk, van egy motorom a teljesítményéhez passzoló, tehát (a példánál maradva) 44 KW-os forgalmival. Teszek bele fojtást, aztán bejelentem valamelyik hivatalban, (talán KPM/NKH?), hogy vizsgálják be a teljesítményét, majd adjanak új forgalmit, csak azért mert...??? De mitől változott volna meg a teljesítmény? Motorcsere nem történt. Fojtást ellenben tehetek bele, nem? Mondjuk arra hivatkozva, hogy túl izmos, vagy hogy kevesebb legyen a fogyasztása. Na de ha lefojtottam, elvileg bármikor ki is vehetem...

További kérdés, ha valaki ilyen motort vesz meg, ugye olcsóbb a biztosítás, teljesítményadó, de van valami esély a lebukásra?


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. jún. 10. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, volt-e már rá példa, hogy valaki hivatalos úton visszaminősítse a motorja teljesítményét, de szerintem nem járhatatlan az út.

Szakértői vizsgálatokat, gépészmérnöki tervrajzot, számlát, leírást az átalakításról, teljesítménymérés eredménye az átalakítás után - ezeket egész biztos kérni fogják. Végül vizsga, törzskönyv, forgalmi.

Ha minden jól megy párszázezerből kijöhet az egész.

2012. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 WhiteLabel ***** válasza:
hülyeség, egy jó haver kell, ennyi.
2012. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10-20 éve lehet, de azok az idők elmúltak.
2012. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 WhiteLabel ***** válasza:
ugyanmár... ebben az országban mindent megtehetsz pénzel és/vagy ismeretséggel.
2012. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azzal egyetértek, hogy régebben biztosan egyszerűbb volt. Egyik haveromnak is volt hajdanán 150-es ETZ-je A1-es jogsival. Elvitte valami ismerőséhez a gépet, plusz egy 125-öshöz való hengerfejet, aztán pár nap múlva visszakapott mindent, és lett egy új forgalmija 125 ccm-ről átépítés/hengerfejcsere nélkül. Na de ez már kb. 15 éve volt...

2012. jún. 17. 23:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy pénzzel megoldható, ezt is írtam. Kérdés, hogy érdemes-e.
2012. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a hivatalos szervíz is megcsinálja persze bizonyos határokon belül, egy átlag 600 as sportmotort(106 Le)lefolytanak 25 kw-ra, és levizsgáztathatod, aztán ha megvannak a papírok, kivetetheted belöle, mert a müszakikon ugyis csak a féket nézik, még a világítást is ritka ha megnézik, nemhogy a teljesítményt mérjék....De pl egy 128 kw-os gixert nyilván nem fognak lepapírozni 25 kw-ra.
2012. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Egy biztos. Amikor Ak-s jogsim volt vettem egy motort ami a maga egy hengerével és 400ccm-vel épp 25 kW volt. Elmentem, kipróbáltam, lepapírozzuk és látom a forgalmiban, hogy 32 kW van. Tulaj szerint sem gond, majd átírják.

Fater>>(volt munkahely) közlekedési felügyelet>>tőlük hivatalos papír miszerint 25kW>> okmányiroda

Ott persze nem fogadták el, mert csak a saját nyilvántartásuk adatait vehetik alapul...jöjjek vissza hétfőn. Visszamentem forgalmi kész és láss csodát: 18 kW került bele! Ezek után úgy gondolom, hogy ha ilyen "egységes" rendszerük van, ismeretséggel valóban bármit lehet...ja és ez nem 10-20éve, hanem 2007-ben történt!

2013. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha esetleg bárki ezt a kérdést szeretné alapul venni, itt hagyom tanulságnak:


Volt párom motorja nem volt lefojtva. Ellenben a papírján a teljesítmény át volt írva 35 kw helyett 18-ra. Így vette.


Szépen le is intettek minket közúti igazoltatásra. Engem elengedtek, rendben volt minden. Majd amikor a srác papírjait meglátták, kitört a rendőrből a nevetés, hogy ezt vele ne akarjuk megetetni, ő sem most jött le a falvédőről. Mondta, hogy ő is motorozik és látja, hogy egy verseny motor van átalakítva, rendszámozva, hogy városban is tudja használni. Jött az izzadás.


Közölte, ha most bevinné és felrakná megmérni, akkor elég szarul járnánk. Ha nem viszi el, és ne adj isten közúti balesetet szenved, megnézik a papírjait, úgy megrángatják volt barátomat, hogy azt nem rakja zsebre.


Szerencsére jó fej volt és egy lebaszással elengedett, mert hogy ő is motoros, de ezzel sürgősen kezdjünk valamit.

2017. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!