Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova szereljem a pótkereket?

Hova szereljem a pótkereket?

Figyelt kérdés

52ezer kilométer után az egyik gumit le kell cserélni.

A teljesen uj pótkereket hova célszerű felszerelni?


2012. jún. 11. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én másfél éve vettem egyszerre 4 nyári gumit újonnan, lett teljesítve velük körülbelül 35 ezer km és lett egy defektem a hátsóba. Oda kellett venni egy teljesen új gumit persze ugyanolyat, mint a többi 3. Viszont nem ajánlották a szervizben, mondták, hogy igy nem túl jó, új pár kéne, de ez sztem hülyeség, most aki defektet kap, két gumit vegyen? Az 1-el meg mit csináljon? Ilyen alapon senkinek sem jó. Dobjam el? Nyilván hülyeség, kellett volna nekik a pénz. De amúgy személy szerint azt mondom rakd a hátsóra valamelyikre. De pár km után az is hozzákopik, aztán nem lesz hátrányod. Én sem érzek semmi különbséget!
2012. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kopás miatt kell lecserélni?

Mert akkor egy futómű beállítás nem ártana.


De az igaz, hogy célszerű párban cserélni őket.


50ezernél már eléggé kopott lehet az a gumi.


Annak a helyére tedd ami hibás.

2012. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kazsemestor ***** válasza:

Én személy szerint még nem láttam soha olyat,hogy valaki 1 új gumit vett volna a másik 3 használt mellé...

A pótkerék nem azért pótkerék,mert az egy 5. ugyanolyan kerék és bármelyik helyére felteheted...Csak arra szolgál,hogy amíg nincs megjavítva,vagy nincs új gumi,addog azon gurulj...Általában nem is ugyanolyan a minta,mint a gyáriak,pl ha 16-os alufelnivel veszed a kocsid újonnan,a pótkerék helyén nem egy 5. alufelni lesz.

És azzal sem értek egyet,hogy rakj fel 1 újat,majd hozzákopik a régihez...Mert addig a régi nem fog kopni,amíg az új is le nem kopik akkorára?Teljesen szimmetrikusnak kell lennie a kocsinak,ezért van az,hogy 1 tengelyen ugyanolyan gumiknak kell lennie.Szerintem ez a kopásra is értendő.Én 1 pár gumit vennék...

Meg tényleg,miért is kopott el az hamarabb?Folyton jobbra kanyarodtál?

2012. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kazsemestor ***** válasza:

Amúgy a gumi az autó egyik legfontosabb eleme.Azon,meg a féken nem érdemes spórolni...

2 különböző gumitól a fékút is megváltozhat,a vizes úton tapadás szintén...

Szóval vegyél 2 újat,azokat rakd előre,a kopott gumi kuka,a párja meg legyen pótkerék...

Jövőre a másik 2 helyett is újat kell majd venned úgyis...

2012. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"...le kell cserélni" Irtam, mert az a "dinnye" anyósom olyan brutálisan ment mellé egy útszegélynek, ami annyira kidörzsölte, hogy a vászon is látszik-

A pótkerék még az eredeti, de mivel annak az átmérője nagyobb mint a kopottaké, ezért a kérdés. A kidörzsölt pedig - szükség esetén - még elmegy az első gumisig, ha netán valamelyiket cserélni kellene.

2012. jún. 11. 16:10
 6/8 kazsemestor ***** válasza:

Írd meg,milyen gumik vannak most fent és a pótkerék milyen?Az általában 4évszakos szokott lenni.Próbálkozhatsz 1 használt gumi vásárlásával is,ha találsz ugyanilyet!

Vagy vegyél 1 ugyanolyan új gumit,mint a pótkerék.Azokat előre rakod,a kimaradt gumi meg lesz a pótkerék.Felnik egyeznek?

2012. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

19:45

A gk. ujkorában felszerelt gumikról van szó, ebből adódóan a felnik is azonosak.

Egyébként azt miből lehet megtudni, hogy a gumik négyévszakosak, vagy nyáriak?

2012. jún. 11. 20:20
 8/8 kazsemestor ***** válasza:

Mint ahogy délután is írtam,ha pl alufelnivel veszed a kocsit újkorában,ahhoz nem olyan pótkereket kapsz...

Konkrét gumitípust kéne írni,pl goodyear eagle f1,vagy ilyesmi...Ebből kiderül,hogy nyári-téli-4évszak...

Viszont méretek is fontosak.185/60 R14...

2012. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!