Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg olyan rossz autó a...

Tényleg olyan rossz autó a Peugot 206?

Figyelt kérdés
Sok embertől azt hallottam, hogy nem jó, mert könnyen törik és hamar elromlik. Azért kérdezem, mert találtam egyet 500.000 forintért és szeretném megvásárolni majd. Kösznöm előre is .
2012. júl. 2. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
ÉN is csak rosszat hallottam. Egyik ismerősömnek volt és kb. többet költött rá, mint amennyiért vette+hitel volt rajta kész anyagi csőd. Am. meg mondjuk meg nem egy férfias autó. :D Inkább vegyél vmi férfiasabbat pl. opel ennyi pénzért talán g astra vagy mazda vagy volskwagen. :D
2012. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lány vagyok szóval inkább maradnék a csajosabb autóknál. Azért köszönöm az infókat :)
2012. júl. 2. 12:15
 3/16 anonim válasza:
48%

könnyen törik? azt sztem ne akarjuk megtudni :D vezess körültekintően és figyelmesen, kerüld el az öngyilkosmerénylőket és akkor ezzel a kérdéssel nem kell foglalkozni :)

romlásról én azt tudom mondani, hogy az enyém 8 éves, és még semmi baja nem volt :) szóval én ajánlom!

2012. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
rendesen át kell nézni vásárlás előtt mint minden használt autót. ha jó állapotú vedd meg nyugodtan.
2012. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nem egy pözsótulajdonostól hallottam,hogy elfárad egy idő után az egész hátsó híd,amire jócskán rá lehet számolni..

150-200 ezer egy gyári darab.:O

2012. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Ezeket a "könnyen törik" kijelentéseket nem túl okos emberek szokták hangoztatni. Ha 90-el nekicsattansz egy vaskos tölgyfának akkor minden könnyen törik: a Suzuki Swift is, a 206-os Peugeot is, meg a BMW is ( [link] ). Városban meg koccanásnál legfeljebb a lökhárító horpad be, de annak az a szerepe, hogy felfogja az ütközést.

Különben strapabíró kis autó, a futóművére vigyázni kell, de ha elég ügyes vagy, akkor nem okozhat gondot kikerülni a fél méteres kátyúkat és nem lesz gond. A "hamar elrmolik" meg megint relatív dolog: ha karbantartod, egy autó sem robban le az ember alatt. Tudni kell, hogy mi az amire fokozott figyelmet kell fordítani - rozsda, elektromosság, folyadékok, satöbbi - és ezt általánosságban minden autóra el lehet mondani, nem csak ere a típusra. Sokan azt hiszik, viccből van benen a KRESZ-ben a napi első elindulás előtti kötelező ellenőrzés, de ha az emberek csak ezt végrehajtanák, jóval kevesebb meglepetés érné őket az utakon. Aki ezen felül egy kicsit is odafigyel a gépjárműve állapotára és nem az autó fenntartásán spórol, azt nehéz lesz meglepni - ez ismét egy általános igazság márkától és típustól függetlenül.

2012. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerinted a képen látható BMW 90-nel ment?
2012. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen. Mph...
2012. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen, ez kb. 90 körül történhetett, egy M3-as BMW fának ütközött USA-ban, a sofőr 60-70 mp/h vezethette az autót - de egy ilyen fával történő találkozás már kissebb sebességnél is halálos akármilyen közúti autóban.
2012. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
az lehet h halálos, de a a ezek az autók nem 90 km/h-s ütközésnél szakadnak ketté...
2012. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!