Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg olyan rossz autó a...

Tényleg olyan rossz autó a Peugot 206?

Figyelt kérdés
Sok embertől azt hallottam, hogy nem jó, mert könnyen törik és hamar elromlik. Azért kérdezem, mert találtam egyet 500.000 forintért és szeretném megvásárolni majd. Kösznöm előre is .
2012. júl. 2. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
37%
Akkor szakadnak ketté, mikor már nem bírja az anyag. Erre nincs törvény, hogy 90-nél még egybemarad, de 100-nál már nem, ahogy meglehet halni egy 30 km/h ütközésben is egy luxusautóban, de túl lehet élni 130-as bukfencet is egy Trabantban. Egy ütközésnél annyi tényező van (környezet, autó, úttest, időjárás, sofőr, többi közlekedő, stb.), hogy nem lehet megjósolni a baleset kimenetelét. Lehet persze autókat biztonságosabbá tenni gyűrődési zónákkal, magas oldalfalakkal, jobb tűzfallal, de a gyártók nem tudnak minden helyzetre felkészíteni egy járművet, csak a leggyakoribbak (frontális ütközés, bukfenc). De azért az autó ettől függetlenül még nem bunker, akár Volvo, akár Dacia embléma van rajta.
2012. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves okos válaszoló! (természetesen a BMW-t említő emberke)


Ha már mindenáron okoskodni akarsz, elárulom, hogy ha olyan 60-70 mérföld/óra sebességgel csapta oda a kocsit, akkor jóval gyorsabban kellett, hogy menjen. Gondolom nem hiszed, hogy fékezés nélkül keresztbe állt és úgy csapta oda a kocsi oldalát! (Na meg teljes bizonyossággal nem lehet megállapítani az ütközés sebességét, vannak rá utaló adatok amikből lehet következtetni, de volt már rá példa, hogy nagyon melléfogtak a sebesség megítélésével.)


Ami a törést illeti, az összes ilyen városi autó elég veszélyes. Egyszerű logika, ha pl ütközöl egy M3-assal frontálisan ami van 4,6 méter hosszú és van kb 1-1,5 méteres motorházteteje nyilván sokkal jobbak az esélyeid mintha ütközöl egy 206-ossal, aminek van kb fél méter!

Volt itt egy tag a múltkor aki a Smart-ról bizonygatta, hogy biztonságos, mert 5 csillagos a töréstesztje. Elhiszem, hogy tényleg így van, de attól még ha odavágod az elejét és nincs motorház ami megfogjon akkor ott a lábad szakad le, meg te magad esel szét. Most innentől kezdve mindegy, hogy Swift, Corsa, 206, Punto stb. egyik hasonló méretű autó sem olyan biztonságos mint egy 2-3 kategóriával nagyobb társuk, függetlenül a töréstesztek eredményétől.


Természetes ha nem tankban ülsz, akkor bármilyen járművel lehet úgy ütközni, hogy halálos kimenetelű legyen, de az esélyeidet nagyban javítja ha pl. felsőkategóriás nagyméretű autóban ülsz.


És igenis a Volvo-k általánosságban a legbiztonságosabbnak tartott autók. Gondolom nem azért, mert az egész világ h*lye!


Hogy a kérdésre is válaszoljak én sem hallottam semmi jót a Peugeot-okról. Személyes tapasztalatom nincs vele. Mint minden autóból ebből is biztos lehet jót ki fogni, meg igazi pénztemetőt is. Vásárlás előtt mindenképpen vidd el állapotfelmérésre. Esetleg olvass utána a típusnak a nepitelet.hu-n!

2012. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Természetesen a Swift-nél a 2005 utánira gondoltam, nem a papír Suzukira.
2012. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Na már megint ezek az előítéletek. Minden autóból ki lehet fogni jót és rosszat is. Egy bmw ugyan úgy lehet rossz, ha az előző tulaj nem vigyázott rá. Unokatesómék egy bmw-t vettek használtan és minden második hónapban szervízbe mászkál vele. Akkor a bmw a hibás? Nem hiszem.

Nekem 2 éve van meg a Peugeot 206-osom. Eddig a kötelező szervizeken kívül (olajcsere, fékbetétek stb..) csak 2x volt szervizben a 30 ezer km alatt, és soha sehol nem hagyott még ott. Azt ne felejtsük el hogy egy 12 éves autóról beszélünk, ami szerintem mindent elmond.

Ha törődsz vele meghálálja és nem lesz vele semmi gondod. Fogyasztása nekem 5-6 liter körül van. 1.1-es motorral van, ami ehhez a kasznihoz bőven elég. A futómű a kanyarokban kicsit billegős, ezért ha nagyobb sebességgel próbálsz befordulni könnyen tolja az elejét,de gondolom nem versenyezni akarsz vele úgyhogy ez a veszély nem fenyeget. Az ülések kényelmesek, eddig még nem volt rá panaszom. Hátul 2 felnőtt úgy 170 centiig még kényelmesen elfér, a magassabbaknak a lábtér kevés lehet, de ezt is lehet orvosolni. ha az első ülést előbbre húzzuk pár centit máris megoldódott a probléma. A csomagtér nekem bőven elég. 4-en mentünk nyaralni 3 napra, 3 bőrönd + 2 hűtőtáska simán befért a csomagtartóba. 1 hátizsák és 1 szatyor pedig a hátsó ülésen landolt a két utas között. Törésről annyit, hogyha utána nézel 4 csillagos töréstesztje van, úgyhogy ez már megint egy jó nagy kitaláció.

Én személy szerint nagyon szeretem. Olcsó, megbízható, alacsony fenntartási költség. Ennyit tudok elmondani róla.

Hátrányának talán a futóművet és a váltót tartom.

2012. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ez egy k*rva nagy tévhit....

a hátsó hid az tényelg tipushiba, 10 éves kor környékén de messze nem 200ezer

de ha 4-5 havonta elviszed szerelőhöz megzsiroztatni a csapágy v mi a lóf*szt rajt akkor ez megelőzhető....

kisebb hibák minden kocsinál vannak....

ami elromolhat az el is romlik.....Murhpy szerint

törés az megint egy gyökérség, ugyan olyan műanyag az összes lökhárító, szóval egyikse rosszabb mint a másik

azt hiszem bmw a legbiztonságosabb kocsi, de gondolom ez nem jöhet szóba.... :D

2012. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#12: Nem tagadom, a Volvok nagy általánosságban tényleg biztonságosak egy Smart vagy akár egy 206-os ellen, de ha 90-el egy fára felcsavarodsz vagy egy kamion jön veled szemben, már korántsem. Akkor minden autó csak egy vékony fémlemez és akkor édes mindegy, hogy fél méteres vagy 1,5 méteres a gyűrődési zónád, nem javít sokat az esélyeiden a nagy felsőkategóriás, biztonságosnak-vélt autó. Három dolog tud ölni: a hülyeség, az autó és a többi közlekedő. Az első dolog a sofőrön múlik, a második az autógyártón, de nagyon szűk korlátok között mozog, a harmadikat meg nem igazán tudjuk befolyásolni. Ez az autós biztonság egy olyan dolog ami nyílván fontos és lényeges, sőt örvendetes dolog, hogy a technika fejlődésével egyre növekszik, de nagyrészt egy PR-maszlag, amivel a gyártók (pl. Volvo) jó sok autót tudnak eladni a paranoid és tehetős embereknek.
2012. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!