Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani?

Figyelt kérdés

18 év alatt kocsit vezetek és rendőr megállít

de már megvan a kresz vizsgám és a szüleim velem vannak

tudom hogy a szüleimet büntetik de kb mennyivel?


2012. szept. 15. 14:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
lakott területen kívül
2012. szept. 15. 14:32
 2/12 anonim ***** válasza:
Minimum elveszik apukád/anyukád jogosítványát...
2012. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Túrót veszik el.:)


"Vezetés tiltott átengedése" címén kiszabnak 30 rugó szabálysértési bírságot...

2012. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez gáz.

Számíthatsz 50e bírságra és legalább még egy évig eltiltanak a vezetéstől, nem fejezheted be a jogsit.

Szüleidet is megbüntetik, akinek a nevén van az autó, szintén 50e, de ez csak bírság szerencsére.

2012. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál még hogy 17 évesen már lehet autóra jogsid? :) És akárhogy is nézem a 17 az 18 alatt van :D
2012. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak a tisztánlátás kedvéért:

"Aki vasúti vagy légi jármű, valamint gépi meghajtású vízi jármű vagy úszó munkagép avagy közúton gépi meghajtású jármű vezetését szeszes italtól befolyásolt állapotban levő vagy a vezetésre egyéb okból alkalmatlan személynek engedi át, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget, öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált, két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz."


Ha mondjuk összehozol így valami szaftos kis balesetet, simán lehet belőle letöltendő. Továbbá a járművezetés tiltott átengedése, az a Btk szerint helyszínen 9 pontot ér, amivel automatikusan ugrik az átengedő jogosítványa.

2012. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

oké, gyerekek nyugi

még eddig sosem vezettem és nyilván nem a legforgalmasabb útra mennék

csak a szüleim megígérték, hogy kivisznek vezetni megmutatni az alapvető dolgokat, hogy ne üljek ott a volán mögött az első vezetés órámon mint egy hülye aki még sebességet se váltott soha életében

természetesen nem pesten akarok nagyforgalomban vezetni

csak egy olyan lakott területen kívüli területen ahol nem nagyon járnak kocsik, és ott sem akarok 100 km/h-val vezetni csak megnézni h mi hogyvan

nem kell it rögtön balesetre gondolni

2012. szept. 15. 18:20
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Jót nevettem...

Gőzötök sincs csak írjátok kifelé a baromságokat.

Nem veszik el senki jogsiját.

Eltiltanak vagy 1-2 évre a jogsitól és vagy 70-100 ezerre megbüntetnek. Autó bezár útszélén hagy vagy szerzel egy jogsis embert aki hazavigye. Máshogy nem megy.

Ha a szüleid nem tudják vagy nem akarják kifizetni a bírságot akkor vagy adó formájába hajtják be. (azaz letiltják a fizetésükből) vagy ha nincs akkor közmunka ha az se nincs akkor leülendő.. Általában 2-3 hét.

Ezt hidd el hogy így van ahogy mondom.

Ha a szüleidet belekevered hogy megengedték vagy tudták vagy ilyesmi meg még lehet őket is előveszik való. bírsággal.

Azt nem tudom honnan szopta aki azt írta elveszik a jogsiját és mért pont apádnak de ilyenről én sohase hallottam. Tesóm felesége rendőr előadó szóval szoktam hallani sztoriikat és bírságok mértékéről szóló dolgokat.

A végeredmény és a lényeg az hogy Isten ments a rendőr feleségtől! :D

2012. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Gőzötök sincs csak írjátok kifelé a baromságokat."

Ahham,akkor az általam bemásolt idevonatkozó jogszabály is baromság ( Járművezetés tiltott átengedése (Btk. 189. §) ). Hát te tudod... :)


A kérdezőnek:

Ha a kérdésben leírod, azt amit a #7ben írtál, akkor azért máshogy állunk hozzá. Keressetek egy nem közútnak számító helyet, ott tudtok gyakorolni. A forgalommal rendelkező helyeket kerülném a helyetekben. Jó ez a jó szándék, ha tényleg valami gáz összejön, akkor a baj már nem kicsi. Nem feltétlen kell neked hibázni, valaki részegen beléd megy vagy elfelejt elsőbbséget adni kész a baj. Ha van személyi sérülés, akkor automatikusan jön a rendőr, onnan meg ... Inkább ne is ragozzuk :)

2012. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha a szüleidet belekevered hogy megengedték vagy tudták vagy ilyesmi meg még lehet őket is előveszik"


Ez sem "belekeverés" kérdése.

A btk.elég egyértelműen fogalmaz.

Ha a papa éppen otthon alszik,vagy a balatonban labdázik,akkor is őt csinálják meg a hatóságok,hiszen egy autó olyan mint egy fegyver,amivel embert lehet ölni.

Nem volt elég körültekintő a slusszkulcsot illetően.

2012. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!