Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják azt hogy ha...

Miért mondják azt hogy ha keveset megy az ember az autóval akkor jobb a benzines mint a dízel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy kb 15.000km-t megy vki az autójával évente ami nem számít soknak.

Erre mindenki azt mondja hogy felesleges dízelt venni, pedig kevesebbet fogyaszt mint egy benzines, gázolajat lehet kézalól venni olcsóbban.

Igaz hogy a dízel drágább de ha drágábban veszed akkor drágábban is adod mint a benzines változatot.

Ki ne szeretne úgy autózni hogy 5 litert fogyaszt a kocsi és kb 320ért(most csak mondtam vmit) veszi a gázolajat pl egy kamionostól, ahelyett hogy 7 litert fogyasztana a kocsi benzinből ami most kb 410ft/l

Évente 200.000ft-ot simán meg lehet spórolni az üzemanyagon.


2012. nov. 11. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pont erről beszélünk, hogy ez egy giga nagy hülyeség. Most ne számoljuk a kannás gázolajat, tankoljunk kútról. Én konkrétan évi 15000Km-re használok dízelt, használtan vettem. Alig volt drágább, mint egy benzines, eladáskor is ugyanennyivel lesz. Spórolok vele évente kb. 120e Ft-ot, emellett megvan 5 éve, és soha semmit nem költöttem a motorjára! Ha most eladnám, akkor 600 ezret spóroltam vele.

Azt felejtik el sokan, hogy ha valaki keveset megy, akkor javítani is keveset kell, mert nincs mitől elromolni az autónak.

2012. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"mert sok új benzines már kevesebbet eszik mint a dízel"

Ez most komoly? Hol tanították ezt neked? Ha az 1.0-es Focuus lehet, hogy kevesebbet eszik, mint a 2.0 dízel Mondeo. Biztos hosszú az élettartama ezeknek a csoda motoroknak.

2012. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, ha valakinek tetszett amit írtam tudtam, hogy lesz aki így fog reagálni.
2012. nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ja és nem 1.0 focusra gondoltam az is nagyon jó kocsi és a mondeok is jók, konkrétan az s65 amg-re gondoltam : )
2012. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem biztos hogy szar az a gázolaj amit kéz alól kapsz.

A kamionos azt árulja amit a kamionba tankolt az egyik benzinkúton és félre tudott rakni belőle. A buszos szintúgy.

Van aki hajón dolgozik és az új dízel autóját a hajó gázolajával üzemelteti. Az új dízelautó márpedig common-rail...

2012. nov. 22. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!