Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A modern időkben gyakrabban...

A modern időkben gyakrabban cserélik le az autóikat az emberek?

Figyelt kérdés
Csak mert azt látom, hogy rövidülnek a modellciklusok, sokkal hamarabb válik egy autó kvázi elavulttá, mint mondjuk a '80-as, '90-es években. Holott a kocsik nem lettek olcsóbbak. Gondolom hogy egy VW Golf ugyanannyi havi fizetése egy jómunkásembernek ma is Németországban, mint anno az "NSZK"-ban volt. Vagy egy Mercedes a cégvezetők vagy vállalkozók bevételeihez ma is úgy aránylik, mint régen. Csak régebben én úgy érzem, hogy egy újonnan vett autót az első tulaj tovább használt, mint manapság. (Manapság alatt ezt a túlhajszolt fogyasztói világot értem, nem a válság okozta kényszerhelyzetek újsütetű visszafogottságát.)
2012. nov. 18. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fogyasztói társadalom szelleme azt diktálja hogy az ember minél többet és többet költsön, ezért szándékosan úgy tervezik meg a holmikat hogy lehetőleg minél hamarabb elromoljanak, hadd kaszáljanak a hülye vevőkkel többször. Ezért cserélik le az emberek gyakrabban az autóikat, számítógépeiket és így tovább. Mert szándékosan úgy vannak megtervezve hogy lehetőleg 2 nappal a garancia lejárta után tönkremenjenek. Undorító ocsmány dolog.
2012. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ma veszel egy új autót, akkor azt 5-6 év múlva jó lesz ha eladod, mert jönnek majd elő a hibák.
2012. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt hívják tervezett elavulásnak, más néven: villanykörte összeesküvésnek! Érdemes utánaolvasni!

http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

2012. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyre jobban válok veteránautó pártivá :)
2012. nov. 19. 09:56
 5/10 A kérdező kommentje:
És pont ezért egy marha nagy hazugság ez a folymatosan pofázott környezettudatosság. Hol környezettudatos az, hogy ötévente cseréld le az autódat?
2012. nov. 19. 10:04
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha ma veszel egy új autót, akkor azt 5-6 év múlva jó lesz ha eladod, mert jönnek majd elő a hibák."


Akkor kell csinálni rajta egy felújítást...

Sosem értettem az olyan "logikájú" embereket akiknek ha valami elromlik/hibásodik akkor meg se próbálnak segíteni rajta,csak dobják és szereznek egy újat!


Ennyiből ha a gyereked egy tartós betegségben fog szenvedni(amiből majd 10-20év múlva tud kigyógyulni) ,akkor dobd be egy intézetbe és csinálj egy másikat aki egészséges!!

2012. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 éves autót felújítani? Hol élünk? Nehogy már egy 100 ezret futott modern autót fel kelljen újítani mint egy wartburgot, vagy Ladát. Nem azon a technikai színvonalon vagyunk már szerintem... Féktárcsát, betétet, olajat, szűrőt, tehát a kopó, fogyó alkatrészeket természetes hogy cserélem, bármilyen autóról legyen szó. De szerintem abszurdum hogy a közös nyomócsöves dízelek, nem mennek el csak 150-200 ezret, aztán lehet felújítani az üzemanyag ellátó rendszerüket. Ez volt az egyik része. A másik: Gondolj bele hogy egy ilyen autónál, ha csak a gumi szilentek kopnak ki, az is több százezres tétel tud lenni. És ki a fene akarja az autó piaci árát elkölteni javításra? Már pedig el kell, mert nagyot zuhan az értékük, pár év alatt. A 90-es évekből származó autókkal, nincs ennyi baj, mint ezekkel. Iszonyatos pénzeket bele lehet ezekbe az új autókba ölni, ahhoz hogy egyáltalán működjenek még 10-15 éves korukban is. Németországban erre ott a roncsprémium. 10-12 év körüli autók, már mennek a levesbe. Ez a fogyasztói társadalom eredménye.
2012. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kisebb felújításra gondoltam... de mondjuk teljesen igazad van...


Én kifejezetten csakis 15-25 .... éves autóra gondoltam ezt,hogy fel lehet/kell újítani!

(sokan mondják,hogy mit akar az ember ilyen öreg autókkal,meg ,hogy már túlkorosak/kiöregedtek)...


Pedig míg a huszon-akárhányéves' autót javítod alig költesz rá pár tízezret,míg az új autókra ráköltesz 100ezreket is! (+otthon nem tudod javítani sem,mert telis-tele elektronikával)!

2012. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, csak az esetek többségében a felújítás cirka annyiba kerül mint egy vadonatúj. Akkor már célszerűbb egy újat venni, minthogy kétévente hordjuk a szervizbe hogy a végén má' forgóajtót szerelnek rá...


Pl. ha az autódban a motort úgy tervezték meg hogy lehetőleg minél hamarabb bedögöljön, a legolcsóbb szervizes is csípőből elkér annyit amennyiért már kapol egy újat.

2012. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Csak "öreg autót" veszek. A 90-es években a japánok nagyon tudták hogy kell autót csinálni. Meg a jó öreg 123-as Mercik. Azok is 1 milliót elmennek gond nélkül, ha karban tartod. Kár hogy ilyen autók már nem fognak készülni...
2012. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!