Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad az autót...

Miért nem szabad az autót melegíteni úgy hogy járatom alapjáraton?

Figyelt kérdés
tehát olvastam a használati könyvében, hogy ha beindítom az autót akkor rögtön induljak el vele, és ne melegítsem alapjáraton, hanem induljak el, és kímélő vezetéssel menjek, miért?
2013. márc. 16. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy az autók terhelés alatt hamarabb elérik az üzemi hőfokot, és így a hidegen való járatási idő rövidebb.
2013. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alapjáraton a dúsítás miatt sok benzin le is tud jutni a gyűrűk mentén az olajba, ezt még anno az autószerelő mester tanárom mondta, nem csak kopott motoroknál.
2013. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyik igen hamarabb melegszik terhelve , a másik (nem tudom hol laksz ) de az is egy szempont autót nem járatunk a ház előtt . Remélem nálunk is mihamarább büntetve lesz mint osztrák szomszédainknál :)
2013. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igy van, plusz meg a kenes is jobb magasabb fordulaton, mivel magasabb az olajnyomas.
2013. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

miért büntetik a ház előtt motor járását?

és egyébként nem a ház előtt járatom, hanem úgy szoktam hogy a garázsban beindítom, ameddig jár a motor, addig kinyitom a garázsnak az ajtajait, kiállok a garázsból pont annyira hogy belehessen csukni a garázs ajtaját, kiszállok becsukom az ajtaját, és közben jár a motor, utána elmegyek vele 1-esben a kapuig, ami kb 40 méter, megállok a kapunál, kinyitom a kaput, de persze nem állítom le az autót, kiállok a kapu elé, gyors becsukom a kaput, bezárom a kaput, és elindulok vele, kb ennyit szoktam járatni, ja és mikor beindítom a garázsba, és kinyitom az ajtókat, akkor beülök az autóba, és bekapcsolom a rádiót, és várok kb fél percet még mire elindulok, tehát kb 1 percet jár a motor mire elindulok vele először

2013. márc. 16. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, ez pont annyi mint amennyit más is melegít hasonló okból elindulás előtt.


Pont jó, már mehetsz is, semmi baja nem lesz. Olaj ken, picit már meleg, minden ok.Max 3000 fordulat, nem károsodik.

2013. márc. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Budapesten pár helyen ki van téve a parkolókban olyan tábla, amely egyértelműen jelzi, hogy kérik orral a kerítés, vagy a házfal felé beállni. Tehát tolatva kell kiállni. Sokan ezt leszarják, amíg ilyen-olyan módon tudomásukra hozzák, hogy a járó motor füstje a kerítésen keresztül az ott játszó gyerekek felé megy, illetve a pinceablakon befújja oda, ahol egy foglalkoztató van.


Már nagyon kevesen állnak be fordítva.


Ez nem a kérdéshez tartozik, de jelzem, hogy veszélyes a kipufoggáz még egy két slukkra is...

2013. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!