Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra F. Miért nem megy...

Opel astra F. Miért nem megy alapjáraton egy henger?

Figyelt kérdés

92 es, opal astra f em van. 1.4 benzin. c14nz


Az az uj produkciója, hogy alapjáraton csak 3 henger megy. De amint picit pöccintek a gázon már mind a 4 jó. hallani is, és menet közben is tapasztalom, hogy 4 henger megy.

Elosztófedél, kábelestől, gyertyapipástól minden 1 éve cserélve vatta újra, új rotort, és 4 új gyertyát pedig egy hónapja vettem.

Szétszedtem csatlakozokat, érintkezőket megcsiszoltam minden, összeraktam ugyanez a helyzet.


Forgattam az elosztófedélen ami ugye némi gyujtásbeállítást eredményez, de nem lett jobb a helyzet.

Egy szerelő cimborám szerint vagy kicsi a kopmresszió az első hengerben (ami nem megy alapjáraton), vagy a szelepülések el vannak tömítődve.

nagy fordulaton látható jele van, hogy eszi az olajat az autó, kék füstöt ereget, 100 e km rel került hozzánk, most van az autóban 250 e km. lassan 11 éve nálunk a kocsi.



2013. márc. 19. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hogy honnan tudod, hogy csak 3 henger megy?
2013. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hallani a hangján, lecsökken az alapjárat, és mintha fulladozna a motor.

onnan tudom egyébként biztosan, hogy ugye alapjáraton haladtam sorba és leszedtem mindig egy egy gyertyapipát.

és már az elsőnél ki is derült, hogy azt leszedem akkor nem változik a hang, a motorjárás, semmi. azonban ha a másik 3 közül szedem le bármelyiket, majdnem azonnal leáll az autó.


gyujtást kap, mert áthuz az ív az 1 es gyertyapipából is. (jól meg is rázott...)

2013. márc. 19. 13:47
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és mégegy, hiegen nem csinálja. amíg az autómata szivató rajta van mind a 4 henger megy, szépen jár az autó alapjáraton is.
2013. márc. 19. 13:48
 4/9 szántóvető ***** válasza:
ha jó a gyújtás akkor a motornál kell keresni a hibát,kompressziómérés kell,bár az lesz a vége hogy a hengerfej levételre fog kerülni.
2013. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

franc. bár várható volt.

egyenlőre használjuk így, ha jön kis jóidő, meg lesz időm haverral szétbombázzuk.

2013. márc. 19. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:

1 órás meló a levétel ha minden lazul,semmi nem szakad.

Vizet nem eszi? Ha esetleg bedolgozik vmelyik hengernél hasonló a jelenség,de azt meglátod amint leveszed a hengerfejet,az a dugó tető szép tiszta lesz:)

De ha olyan látványos a kék füst ahogy mondod szerintem nincs miről beszélni..

2013. márc. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nemhinném hogy eszi, legalábbis nem fogy belőle :D

magas fordulaton eregeti a kéket jah....

akkor gyűrűzés vagy mit lehet csinálni vele?

2013. márc. 19. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van akkor csak a szelepülékeket kell becsiszolni, és esetleg szelepszárszimmeringet kell cserélni. Ugyanis a gyenge kompressziót okozhatja az hogy kicsit kitámaszt valamelyik szelep (nem zár tökéletesen) és ott egy hangyafasznyi levegő elszökik, pont annyi hogy alapjáraton már ne járjon tökéletesen.


Majd mikor leveszitek a hengerfejet, akkor öntsetek egy kis benzint a szívó és kipufogócsatornákba, és nézzétek meg hogy mennyire szivárog a szelepülékeknél.


De lehet még úgy is szerencséd hogy csak az egyik gyűrű törött el, de semmi rendellenes kopás nincs azon kívül. Ilyenkor elég annak a hengernek a gyűrűit cserélni.

Gyűrűproblémát úgy tudtok legegyszerűbben ellenőrizni, hogy egy gyűszűnyi olajat beöntötök a gyertyanyíláson, és utána rögtön leméritek a kompressziót. Ha növekedett (netán közelébe ért a többi hengernek) akkor nagy a valószínűsége hogy a gyűrűkkel van bibi.

2013. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hu, köszi szépen a hasznos infókat!

így fogjuk csinálni akkor.

2013. márc. 19. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!