Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetnék ez ellen? A...

Mit tehetnék ez ellen? A vizsgán mindig összezavarodom!

Figyelt kérdés

Szerdán lesz a 4. forgalmi vizsgám. A gyakorlati vezetés jól megy, amikor végigmegyünk az útvonalakon az oktatóval tök jól megy minden. DE a vizsgán nagyon ideges vagyok mindig, és ilyenkor ez a figyelmem rovására megy. Nem figyelek, elvonja a figyelmem az, hogy húú most nem szabad elrontanom semmit, jó kell hogy legyen minden... ÉS olyankor mindig elrontok valamit :(

Az első vizsgámon minden jól ment, induláskor látta rajta a vizsgabiztos h ideges vagyok, nyugtatott h minden rendben lesz, nyugodjak le.. Így sikerült is lenyugodnom egy ideig, jól ment minden, míg az utolsó 10 percben valamiért megint feltört ez az idegeskedés hogy már csak ennyi idő van hátra... hogy a kereszteződésben rossz forgalmi sávba folytattam az utam egyenesen, és megbuktam, még ha irány jeleztem volna, akkor elfogadta volna. :( Ezután csak egyre rosszabb lett, mindig a régi hibáim jártak vizsgán az eszembe, és ezért nem tudtam annyira figyelni. :( Ezt a vizsgabiztosok is megjegyezték hogy nagyon jól vezetek, csak túlizgulom az egészet, és emiatt nem tudok figyelni. A 3. vizsgámon lévő vizsgabiztos is ugyan ezt mondta, nagyon dícsért h ügyes vagyok, a vezetéstechnikám is kifogástalan, abba nem is tud belekötni, csak ugye figyelmetlen voltam ott is. :(.. Győzködött h 4.-jére már szerinte biztosan sikerülni fog, mert nagyon jól vezetek, csak a figyelmemet "javítsam".. Az első 2 vizsgámon 7-7 hibapontom lett, a 3.-on pedig 0 hibavonalam volt, és már a 40. percnél tartottunk.

A 3. vizsga után 2 hetet kihagytam, tegnap kezdtünk el újra vezetni a vizsgára. Mindennap 2 órát, egészen szerdáig. MA is nagyon jól ment minden, nem győzött dicsérni az oktató. De viszont a vizsgán.. nem tudom, leblokkolok szinte, és figyelni nem tudok :((

Ez ellen mit lehetne tenni, hogy ne idegeskedjek ennyire? :(

Őszintén most még nagyobb rajtam a nyomás, mert ugye most megyek 4.-jére, és egy csomó órát vettem fel, így elég sokba került, és kifogytam... Ha most nem sikerül, pihentetnem kell egy jó ideig, kb fél évig, amíg megint összeszedem rá a pénzt.:(


2013. ápr. 21. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is izgultam, de ha már bennem volt a lendület akkor teljesen felvidultam. Ha dicsért az oktató, akkor vizsgán is csak arra összpontosíts, hogy milyen büszke voltál magadra, meg milyen jól esett, hogy biztatott.


Azt meg senki se fogja látni a későbbiekben, hogy te hanyadszorra csináltad meg a jogsit, szóval emiatt végképp ne aggódj. Figyelmedet is azzal tudod javítani, ha elvonatkoztatsz a rossz dolgoktól.


Már reggel úgy indulj neki, hogy mosolyogsz, és mondod hangosan, hogy "ma megcsinálom, ma sikerül a vizsgám". Ha mákod van a nap is sütni fog :)

2013. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én azt javaslom,hogy mindenek előtt, ismerkedj az autóval a vizsga előtti 15 -20 percben. Nyitogasd ki az ajtókat a motorháztetőt,csomagtartót. Járkáld körbe az autót,ülj bele a hátsó ülésre,majd az elsőre ahol a vizsga biztos fog ülni,esetleg állítsd el az ülést egy kényelmetlen pozícióba (sofőr melletti ülésre gondolok) Ülj be a vezető ülésbe,állíts be magadnak mindent,tükör,ülés,stb. Szállj ki a kocsiból és várd a vizsgabiztost, azaz a vizsga kezdést. Minden úgy fog menni, ahogy te eltervezted,beül a biztos úr,érzi nem jó az ülésének a pozíciója,elkezdi beállítani,te mosolyogsz magadban és lazán vezetsz tovább. Ne foglalkozz a vizsga biztossal,ő egy utas ,te meg egy taxis vagy és oda viszed ahova az utas mondja,mert ez egy ilyen nap. Nincs veszteni valód,a forgalmat figyeld és a többi közlekedőt,meg a táblákat,lámpákat,stb. Csak menj az utasod által meghatározott célig és a végén köszönj el tőle. Ennyi és le vizsgáztál! Megvan a jogsid! Az utasod célba ért és te egy jó szolgálatot tettél neki ,hogy elvitted.
2013. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Vicces, mintha magamat olvasnám. A sima órákon teljesen jól vezetek, nem követek el hibát, a negyedik vizsgámat meg úgy szúrtam el, hogy kínomban csak nevetni tudok így utólag rajta, tisztán az idegesség volt az oka.

Nekem most jön az ötödik, de előtte egy ismerős oktatóhoz átigazolok, és bár eddig ellene voltam, de akár le is fizetném a biztost, hogy sikerüljön. Nem akarok, és nem is fogok az alkalmasságira menni, ez sikerülni fog, így vagy úgy.

Elítélhetnek emiatt mások, de nem vezetek szarul, megállom a helyem a forgalomban, még itt Budapesten is. Óvatosabb vagyok, mint a legtöbb idióta az utakon. Nem vagyok egy felelőtlen állat, sőt, a harmadik vizsgán azért buktam meg, mert elvileg túl óvatos voltam, hiába vezettem végig a vizsgát hiba nélkül, a megadott időnél rövidebben.

2013. ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, megfogadom őket. :)
2013. ápr. 21. 22:55
 5/9 A kérdező kommentje:
ma 22:52: Ezen én is gondolkodtam. De aztán arra jutottam hogy inkább nem, mert mi van ha a vizsgabiztos nem "olyan", és nem fogja elfogadni a pénzt, sőt még fel is háborodna hogy megpróbálom lefizetni.. Így nem próbálkozom azzal :). De meg tudlak érteni, lehet, hogy ha ne tán nem sikerül a következő vizsgám, én is elfogok gondolkodni rajta az 5. vizsgámon. + elég messze, több 100 km-re lakom Bp-stől, ahová el kellene menni alkalmasságira... De azért nem bánom h nem sikerült elsőre, mert azóta sokkal jobban, és magabiztosabban vezetek. Ha sikerül a vizsgám, már egyedül is képes leszek a forgalomban vezetni. (az első vizsgámon nem voltam ennyire magabiztos, sőt, féltem is h ha meg lesz egyből a jogsim, nem fogok merni én sem egyedül vezetni.. pl van egy ilyen ismerősöm is.)
2013. ápr. 21. 23:01
 6/9 anonim ***** válasza:

22:52 vagyok :)


Ez velem is így volt, az első vizsgán még nagyon esetlen voltam, azóta rengeteget fejlődtem. Sokkal jobban érzem az autót, több mindenre tudok figyelni, és tényleg nem érzem magam szarul, mikor kikanyarodunk mondjuk a Váci útra, és ott kell manőverezni az kocsik között. Talán túl korán jelentkeztem az első vizsgára.

De már késznek érzem magam, nem szeretnék több időt és pénzt áldozni erre. Amit egy oktató megtaníthatott azt megtette, innentől már csak a sok kilométer kell.

2013. ápr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is ugyan ezt gondolom magamról :))
2013. ápr. 21. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát sok sikert kívánok neked, remélem összejön, és nem lesz ötödik vizsga.

Ha meg igen, az sem a világvége, ha másoknak sikerült akkor nekünk is fog. :)


Én most feldobom a pénzes témát az új oktatónak, ez már nem lesz nálam akadály, ha más nem kérek kölcsön a családtól. Eléggé kifogytam én is a pénzből, de ilyenkor nem jó abbahagyni. Illetve veszek is még annyi órát amennyit az oktató jónak lát.

2013. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, neked is sok sikert. :)

Remélem össze jön, és sikerülni fog szerdán. :)

2013. ápr. 21. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!