Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereszteződés elsőbbségadás...

Kereszteződés elsőbbségadás táblával. Hogy közelíted meg?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogsit és kicsit összezavarodtam...este rákérdezek persze az oktatónál is, de szeretnélek kérni titeket, hogy írjátok le a menetét :)

Tehát ha látom a kereszteződést, akkor fék, kuplung, visszakapcsolok 2-esbe, de utána hogy kell kezelnem a pedálokat, ha pl. "becsordogálok" a kereszteződésbe, mert nem látni be tökéletesen!?

Légyszi segítsetek:) Köszi!


2013. júl. 5. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen kereszteződés? Kinek van elsőbbsége?

1.) Ha neked, akkor nem kell visszakapcsolnod, szépen átmész egyenletesen.

2.) Ha nem neked van elsőbbséged, akkor megállsz, hogy körül tudj nézni, és esetlegesen elsőbbséget adni.

3.) Ha egyenrangú, akkor is célszerű megállni, ha nem jól belátható a kereszteződés, mert a jobbról jövőknek elsőbbséget kell adnod.

4.) Ha lámpa van, akkor egyértelmű.

Szóval mikor akarsz "becsordogálni" egy kereszteződésbe? Szerintem vizsgán ne tedd!

2013. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi most figyelem a fő kérdésben ott van, hogy táblás kereszteződés.

Akkor állj meg (ne csordogálj), nézz körül, ha tiszta akkor 1-es, és indulhatsz.

2013. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ. Nem kell megállni, ha anélkül is elsőbbséget tudsz adni. Csak a stop táblánál.
2013. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi,, ez világos! Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy a pedálokat ilyenkor hogyan kezelitek a féket, kuplungot...
2013. júl. 5. 13:52
 5/5 kovpet ***** válasza:
Figyelj, járni sem meg úszni sem úgy tanul az ember, hogy mozdulatsort magol be. Ha a kocsiban ülsz, akkor a helyzet adni fogja, hogy mit kell tenni. Nem kell félni, nem nehéz, ha már a kocsi alapvető kezelését megtanultad. Nyilván nem két perc, de eddig milliárdoknak (de legalábbis százmillióknak) sikerült, neked is fog :)
2013. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!