Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópálya matrica nélkül...

Autópálya matrica nélkül közlekedtem egy kis szakaszon mit csináljak?

Figyelt kérdés

figyelmetlenségből felhajtottam az autópályára és most félek a büntetéstől !:S

Nyíregyházát elhagytam a 4es számú főúton Debrecen felé és felmentem az autópályára ott már nem tudtam vissza fordulni ezért bementem egy benzinkútra megkérdeztem és mondták hogy 13km után vissza tudok fordulni

Hajdúnánás-Tiszavasvári kihajtónál ezt sikerült is csak nagyon félek a büntetéstől ugyanis láttam egy táblát hogy Video Control, de most olvasgattam és találtam ingyenes szakaszokat pl.: M3 ap. Nyíregyháza elkerülő (4. sz. főút és 4911. j. összekötő út között) 227-234 kmsz

segitsetek kérlek! előre is köszönöm


2013. júl. 26. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nem tudom. Én is jártam így hogy felhajtottam a pályára az M5 ösre pedig nem arra akartam menni csak benéztem egy kereszteződést akkor én is mentem vagy 10 km-ert nem tudom már persze ki is volt írva hogy már fizetős szakasz és nem jött csekk. Akkor rákérdeztem egy ismerősömre, aki az autópálya kezelőknél dolgozik, ő mondta hogy gyakran megesik amikor a kamera ellenőrzés nincs bekapcsolva vagy éppen olyan helyzet van hogy nem tudják leolvasni a rendszámot akkor büntetés sem jár emiatt, plusz ha 60 napon belül nem küldik akkor már nem is fogják.
2013. júl. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ! nagyon örülnék neki ha nem kapnék csekket mert nagyon nem jönne jól! :/

aki még tudna segiteni valamit az kérem segitsen!

2013. júl. 26. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem térképen, nem is értem, hogy sikerült ennyire elnézned. Semmi más kereszteződés nincs ott, csak a pálya. A városok körüli szakaszok szoktak ingyenesek lenni, hogy elkerülőként használják az emberek. Én a helyedben azért a kúton vettem volna matricát, hátha megúszom. Ha 13 km-t mentél, akkor biztos, hogy fizetősre hajtottál. Itt kijelöltem az ingyenes szakaszt:

[link]

2013. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha még éjfél előtt veszel mobillal egy "matricát", megúszod a büntetést.

Nem egyszer volt,hogy Győrben jutott eszembe hazainduláskor, hogy reggel Pesten elfelejtettem venni, gyorsan vettem sms-ben, és eddig egyszer semn jött büntetés.

2013. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ó ne már :(

mennyi büntetés várható? :/

2013. júl. 27. 00:16
 6/8 anonim ***** válasza:

ELmúlt éjfél, késő...

Ha mobillal vettél volna egy matricát, megúszod kb. 3000forintból, de így már nem:


A pótdíj 30 napon belül: 14 875 Ft

30 napon túl befizetve: 66 925 Ft


Elhúzni nem ajánlatos, mert be fogják hajtani.

2013. júl. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:(

de én ahogy láttam nem volt felszerelve kamera se a felüljárókra kis hidakra se a sárga autó sem állt ott. még így is lehet hogy felvettek? ://

2013. júl. 27. 10:09
 8/8 anonim válasza:

Ha már tudtad hogy fel mentél és tovább kell menned miért nem vettél a kúton matricát?3000Ft lett volna most meg retteghetsz hogy lesz-e büntetés.

Amúgy a Nemzeti Útdíjfizetési szolgáltató zrt egy kxcsxg banda!Debrecent kikerülő útszakaszt is fizetőssé tették,már egy kasszát is telepítettek a felhajtóhoz!Mocskok!Szedik a lóvét ezerrel.

Most már a rendszám javítás se ingyenes 1470Ft karakterenként!!!Hát elmennek a pxcsába!!!!!!!

Nekem a kutas a felségjelet rontotta csak el akkor miért én fizessek?

Rxhadékok!!

2016. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!