Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjek motorozni?

Hogyan kezdjek motorozni?

Figyelt kérdés
jövő hónapban leszek 16 éves (lány) és nagyon szeretnék motorozni. Hogyan kezdjek neki? Jövő nyáron szeretném elkezdeni mert így a gimnázium mellett nem tudok másra is odafigyelni. Hogyan mondja itthon hogy "hé apa vegyél egy motort"? említettem már párszor de valahogy mindig feledésbe merült. Nehéz megtartani egy motort? milyen motorral kezdjem?Robogó? ezzel kapcsolatban szeretnék információkat.köszönöm mindenkinek

2013. szept. 10. 17:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nagyokat tudsz ám kérdezni. Vagyis megválaszolhatatlanokat inkább.

-Motorozni jó dolog. -Bár van aki ezt nem osztja.

Kicsi motorral jó buli elkezdeni. Nem csak azért mert fizikailag is könnyebb hanem mert a fejlődés lehetősége sokkal nagyobb mivel minden előtted van. Ez ösztönző hatású. Kisgéppel is el lehet sajátítani a technikákat praktikákat ami a motorozáshoz kell. Bár tudni illik a robogó nem igazán motor a simsonnal meg csak a kb szerelési tudományod fejleszted.

Ha igazi motoosnak érzed magad ki kell vagyis ,ki fogod járni a saját utad a személyreszabott motorodhoz.

Első lépésnek szerintem kérj pár körre kölcsön valami normális robogót. Aztán ott eldöntöd úgyis magadban kell e ez az egész neked. ((bejön e?))

Mindenesetre számomra az a legcsodálatosabb a motorozásban hogy bárhová eljuthatok és teljesen szabadnak érzem magam. Megszünnek a problémák minden rosszat magamögött tudok hagyni. És a motor hangja megnyugtat mikor hallom hogy szépen magabiztosan jár mint egy melódia ,ha pedig odahúzom neki végigfut valami kielégült érzés bennem utána meg jön némi adrenalin. Talán ez a szabad döntés joga miatt van.

A különbség talán annyi hogy a kisebb motoron kisebb a nagyobb motoron nagyobb ez az élmény.

Szerintem haslót érez minden motoros bármilyen motorja is van.

Jó motorozást kívánok neked..

2013. szept. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem mindegy mivel vizsgázol lényeg mi lényeg occsó motorral kezd. A derbi azért 340e ért kicsit túlzás. Ennyiből suzuki Drz-t veszek 3 mat.. :)

Én annakidelyén 14 éves koromban egy kómárral kezdtem ha tudod mi az.. Annyi erő volt benne mint egy izmosabb szúnyogban. sok kalandba kerültem miatta. de nem volt unalmas az élet. Jogsi ablakba nem volt még nekem akkor.

Aztán jöttek az egyre jobb és jobb masinák. Mindtől tanultam valamit. ha más nem de jól elcsereberélni.. :)

volt romet jáwa mutáng simson honda xl yamaha dt yamaha fzr400 és sok egyéb. Mostanra a hondánál megálltam.

De ha egyből egy erős motorra ültem volna kezdőként már lehet alulról szagolnám az ibolyát. Vagy nem tudnám értékelni a jó motorokat mint ahogy a divatmotoros újgazdag sznobok sem tudják ezt.

Valószínűleg ennek köszönhetően de már a szakmám a vezetés. Szóval vigyázz nehogy elkapjon ez a gépszíj. :D

2013. szept. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Jövő nyáron elkezdem :)
2013. szept. 13. 16:59
 14/14 anonim ***** válasza:
Arról a bizonyos Suzuki Drz-hez van linked is? :D
2013. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!