Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apukámnak mi baja a vezetési...

Apukámnak mi baja a vezetési stílusommal? Nem értem hogy mit csinálok rosszul.

Figyelt kérdés

Hétvégén apukámat kellett levinnem Balatonra, majd vissza még 2 emberrel Budapestre. Egész úton azt hallgattam hogy miért vezetek így, meg úgy. Megkérdeztem hogy konkrétan mi a baja, de rendes választ nem adott, folyton terelt. Lendületesen vezetek, mindig kihúzatom a kocsit, de a sebességhatárokat betartom, és igyekszem a forgalmi viszonyokhoz és a sebességhatárhoz képest a legnagyobb sebességgel menni. Szerintem az lehet a baja hogy ő nyugodtan közlekedik, én meg nem tudok úgy vezetni, ha nem érzem az erőt az autóban, ezért mindig "nyomom" neki. Egyébként nincs valami sportos, erőbajnok kocsim, egy másfél éves Octavia Combi, 1,6-os dízelmotorral.

19/F



2013. szept. 16. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd idővel leszoksz az erőből autózásról ha neked kell tankolni. Én is 7,5 literrel jártam eleinte, frissjogsis titán koromban, ma már ugyanazzal az autóval 5,2... Váltogass fel hamarabb ha nem kell hirtelen gyorsítani, feleslegesen nem kell pörgetni, csak sokat zabál, főleg a dízelt, már 2000 fölé felesleges forgatni ha nem muszáj.
2013. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én értem mi baja van. Feleslegesen minek kihúzatni a fokozatokat, hogy utána fékezhess? Ez nem R6-os, hogy pakoljad neki. Egy dízelnek meg pláne marhaság.
2013. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy visszafele már édesapám benzines Audijával jöttünk, a Skodát más hozta.:) Na annak toltam, a dízelt én se szoktam kihúzatni. De mindegy milyen autóban ülök, akkor sem tudok úgy vezetni, ha nem érzem a kocsi erejét. Ja és (sajnos) én tankolom a sajátomat.:D Egyébként már én is próbálom magam rászoktatni a gazdaságos(abb) vezetésre, mert félelmetes pénzeket eltankolok.. Szóval szerintetek ez lehetett apukám baja? Meg azért is mit kaptam, amikor az M7-esen 140-150-el jöttünk, de mások így is majdnem letoltak a belső sávból..
2013. szept. 16. 22:11
 4/7 Iváncsi József ***** válasza:
Ha majd lesz más kiadásod is a tankoláson meg a disco belépőn kívül, megtanulsz gazdaságosan vezetni. Ha erőből akarsz menni, menj ki egy gokart pályára. Csak azért nyomni neki, mert vannak, akik elmennek melletted ugyancsak gyerekes dolog. 300.000.- a felső határ, ezt ne felejtsd el. Ha elkap a versenyláz, ezzel is számolnod kell, meg azzal is, hogy vannak nálad rutinosabb sofőrök is az utakon. Sőt családok is autóznak, akik szeretnének célba érni. Ha van egy komoly barátnőd, neki biztosan az tetszik, ha megfontoltan, biztonságosan vezetsz. Ha csak csajod van, akkor nem biztos.
2013. szept. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baja az, hogy a jobb egyben ül! Onnét teljesen más minden.


Csak egy rövid történet:

Feleségem jól vezet (20 éves a jogsija), soha nem volt még csak koccanása sem, soha se aggódok, hogyha elindul és a gyerekeket se féltem vele. Ha viszont én ülök mellette, akkor végig égnek áll a hajam, mindig úgy érzem, hogy túlzottan az út szélén megy és mindjárt beesünk az árokba. Más követési- és féktávolságokat tart, másképp húzatja ki az autót, szóval számomra mellette ülni baromi idegesítő!

Ez fordítva is így van, pedig én vezetek többet és nekem van régebben jogsim. Ha mellettem ül állandóan a képzeletbeli féket nyomja!

:)

2013. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem volt neki baja, csak még próbál apáskodni :)

Én néha a cégesben is ugatok, pedig igen tapasztalat sofőrök vezetnek mellettem.:)

2013. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Iváncsi József: Tényleg van valami abban amiket írtál, de kicsit lekicsinylőnek és általánosítónak érzem a stílusod.


"Csak azért nyomni neki, mert vannak, akik elmennek melletted ugyancsak gyerekes dolog" Mint írtam, a sebességhatárokat teljes mértékben betartom, attól hogy lendületesen vezetek, szerintem nem kell mindjárt boyracerként meg hülye kezdő fiatalként kezelni.

"Sőt családok is autóznak, akik szeretnének célba érni. Ha van egy komoly barátnőd, neki biztosan az tetszik, ha megfontoltan, biztonságosan vezetsz. Ha csak csajod van, akkor nem biztos." Szerintem nem veszélyeztetek senkit, ugyanis a KRESZT, a követési távolságot, satöbbit, és többnyire a sebességhatárokat is betartom. Komoly barátnőm van már jó pár éve, neki tetszik ahogyan vezetek. A több mint két év alatt eddig egyetlen balesetem sem volt, és büntetésem is csak egy tilosban parkolás miatt. A Skodát 1300 km-el vettem egy hónaposan, most majdnem 70 000 van benne. Előtte 20 000-et raktam apukám másik autójába.

A többieknek is köszönöm!:)

2013. szept. 17. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!