Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mi lehet a forgalmiban?...

Ez mi lehet a forgalmiban? Most akkor a tulajdonos a kereskedés vagy egy másik személy?

Figyelt kérdés

Adott egy Fiat Bravo 1.6 személygépkocsi. A mai napon megnéztem az autót, ráadásul egy autószerelővel együtt és esztétikai hibákon kívül, teljesen rendben van az autó. A probléma akkor adódott, amikor megtörtént volna az átírás, így egy nap haladékot kértem, hogy le tudjam ellenőriztetni az okmányirodába ezt a forgalmit:


[link]


[link]


Az egyik kérdésem az lenne, hogy a képek és az adatok alapján (teljes képek a forgalmiról) le tudják-e ellenőrizni az autót? Illetve, hogy a tulajdonos most kicsoda? A "hivatalos feljegyzés" rovatba be van írva CIB Auto Kft és a jelenlegi tulajdonos, a DDCAR-SIVATAG Kft. Ki lehet az Ignác Zoltán? :D Az autó maga nagyon jó vétel lenne és teljesen jó állapotban van, de az autószerelő azt tanácsolta, hogy ennek járjak utána, mert ha így nem tudják átírni a nevemre, akkor max alkatrésznek lehetne elpasszolni és kidobtam egy csomó pénzt az ablakon...


Aki találkozott már hasonló problémával, vagy tudja, hogy ilyenkor mi a teendő, annak megköszönném ha írna!!



2014. febr. 9. 19:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kihagytam egy fontos dolgot, a jármű törzskönyve nincs meg, az eladó szerint az okmányirodába gond nélkül kiadják.
2014. febr. 9. 19:41
 2/15 egySanyi ***** válasza:
Törzskönyv van hozzá vagy passzivált?
2014. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
paszív!!
2014. febr. 9. 19:45
 4/15 egySanyi ***** válasza:
Adásvételin majd rajta lesz, hogy a törzskönyv passzív. 2 hónapja volt hasonlóval dolgom. Kereskedés megvette az előző tulajtól, de nekik van ilyen lehetőségük, hogy nem kell átíratni.
2014. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 egySanyi ***** válasza:
100%
Sima ügy, tisztának látszik a forgalmija.
2014. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Menekülj onnan. Nehogy megvedd.
2014. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a "hivatalos feljegyzések" rovatba írt dolgok hivatalosak, szóval a tulaj valóban a DDCAR... gondolom csak az eredetvizsga és az új törzskönyv megléte után lehetek biztos mindenben. Ezek szerint akkor az okmányiroda így átíratja?
2014. febr. 9. 19:50
 8/15 egySanyi ***** válasza:

6-os hülyeséget ír.

Ezt mondom, hogy 2 hónapja én is így jártam, néztem is mondom és a törzskönyv? És akkor magyarázta el, hogy a kereskedéseknek nem kell átíratniuk magukra a kocsit, ha passziválják a törzskönyvet. De az adásvételin rajta kell lenni, hogy a törzskönyv passzív. Nekem semmi gondom nem lett így vele, sima ügy volt.

2014. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mond meg a kereskedőnek hogy az átírást intézzék el ők.
2014. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót, ment a zöld.
2014. febr. 9. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!