Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zsiguli karbit fel lehet...

Zsiguli karbit fel lehet tölteni manuálisan benzinnel anélkül, hogy az első indulásnál baj ne történjen?

Figyelt kérdés
2 hete áll a lada az udvaron, felhívom aput, mondja, hogy ha legközelebb el akarom indítani, a gyújtáselosztó alatt vna az üzemanyag-szivattyú (ac pumpa) azon 1 kar, azt kell lefelé nyomogatni, hogy manuálisan feltermeljem a benzinszintet. a gond csak azzal van, hogy félórán át noymkodtam, és a benzin meg sem moccan:S Monda, hogy kicsit hajtassam meg önindítóval a motort, hogy a tengelye benn maradjon, és akkor elvileg nagy ellenállással kéne tudnom nyomkodni a kis kart és akkor már garantáltan mennie kéne a benzinnek. Hát jelentem, nem ment. Ergo arra gondoltam, hogy leszedem a légszűrő tetejét, és felülről öntök némi benzint a karbiba, mondjuk egy decinyit és megpróbálom elindítani. Ha minden jól megy, jár a motor és utána már szállítja magának az üzemanyagot.. .Valami ötlet? előre is köszönöm minden hozzászólónak! :)

2014. febr. 23. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"felülről öntök némi benzint a karbiba, mondjuk egy decinyit és megpróbálom elindítani."


No-no-no... Ne, illetve ha nagyon ezzel az ötlettel akarod elindítani, akkor legalább ne egy decit, csak pár cseppet.

Láttál már hidegindító sprayt? Az is csak 4-5 csöppnyi folyadékot porlaszt szét, nem ám egy decit. Beleöntesz a függőleges áramú karbiba egy deci benyát, az belefolyik valamelyik hengerbe és ha véletlenül elindulna akkor akkorát üt a dugattyú tetején, hogy az maradandó károsodást okozhat.


Honnan tudod, hogy nem "mozdul meg" a benzin?

2014. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szelepke ***** válasza:

2 hete áll? :-)

Akkor szivató ki,és hajrá..simán fel kell kapnia a benzint.

2014. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Önts be be neki fél decit, ha túl sokat öntenél be, akkor max mem indulna be, mert beköpné a gyertyát.
2014. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért nem érzel ellenállást, mert nem te nyomod fel a benzint, hanem egy rugó működteti a pumpát. Ha nem nyomja fel, akkor tele a karburátor, két hét alatt amúgy se szárad ki, és ha kevés is lenne benne, néhány mp. alatt feltöltődik!

Szívató ki, és indítózz!


Nem kell ezt túl bonyolítani!

2014. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet tölteni, de semmi értelme. Az lenne a legtutibb, ha az úszóházat töltögetnéd, de az meg nagy munka. Ha a torkokba locsolsz benzint, akkor az megáll a pillangóknál és legkésőbb az első gázadásnál lefolyik a szívócsonkba. Abból gyulladóképes keverék nehezen lesz.

Viszont ott van a kézikar az AC-n. Ez az első 6-8 löketben ellenállással mozog, utána üresen, akkor már nem tud pumpálni, mert lezár a tűszelep. Viszont a Lada-motor szeret úgy megállni, hogy az AC tolórúdja végálláson legyen, ilyenkor pumpálhatsz ítéletnapig, akkor sem jön a nafta. Ez esetben kurblival kell fordítani felet a főtengelyen, esetleg egy pillanatra indítózva meg kell lökni a motort, hogy tudjon dolgozni az AC. Hamarabb megvan, mint levenni a légszűrő fedelét és beönteni a benzint.

2014. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!! A karbiban van benzin, ezért nem éreztem ellenállást, ezért nem mozdult meg a szűrőben a benzinszint sem. Viszont elindulni most sem akar. Fullgáz, szivató, szivató+fullgáz, sehogy sem. Persze, az öregem beleül és egy pöccre röffenne a gép... minden rezdülését érzi. a Gyertyák nincsenek beköpve, azokat csekkoltam. gyertya alá is csöppentettem 1-2 csepp benzint, aztán visszacsavartam, indítóztam és akkor sem indult... szar az egész, úgy ahogy van-.- Köszi mindenki!
2014. febr. 23. 20:17
 7/13 anonim ***** válasza:

"Persze, az öregem beleül és egy pöccre röffenne a gép... minden rezdülését érzi."


Igen, ezt jól látod. Ez veszett el azzal, hogy az autók sokkal megbízhatóvá és kényelmesebbé váltak. Mondjuk sok esetben nem is baj - de vannak akik hiányolják ezt. :)


2 hét, relatíve hűvös van. Szerintem szivató kihúz, 2-3 gázpedál-lenyomás (hogy a gyorsítószivattyú benyomjon némi üzemanyagot), utána gázpedál visszaeresztve indítózás.

De nagyon sok függ az adott autótól, főleg a karburátor beállításaitól - ezt ki kell tapasztalni, mert lehetnek eltérések.

2014. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most már az Isten tudja, hogy áll..

Olykor (ilyenkor) szivató vissza, lassú padlógáz, láb marad a pedálon tövig nyomva és úgy indít.

Ha meg volt szívva, akkor 3-5 másodperc múlva kezd életre kelni....

2014. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szelepke ***** válasza:

Úgylátom itt erősen hidegindítási problémák vannak...


Szivatónál el kell felejteni a gázpedált,különben ott fogsz megöregedni az autóban.

2014. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Fullgáz, szivató, szivató+fullgáz, sehogy sem"

Ha ezeket végigpróbálom, nekem sem szokott indulni, mert úgy megszívja magát, mint annak a rendje. Lassan tövig kell nyomni a gázpedált, hogy a gyorsítószivattyú golyós szelepe nyisson, ne fecskendezzen be a szivattyú. Utána padlón tartod a pedált, nyitott fojtószeleppel indítózol 10-15 másodpercig. Ez alatt a motor kiszellőzik, kimegy belőle a felesleges benzinmennyiség. Utána a gázt visszaengeded, kihúzod a szívatót, 2-3 alkalommal gyorsan lenyomod a gázpedált (szakszóval: jól megpumpálod) és gáz nélkül indítasz. Így indulnia kell. Ekkor a gyorsítószivattyú benyom némi benzint a torkokba, a szívató jóvoltából pedig igen dús lesz a keverék. Arra figyelj, hogy néha indulás után pár másodpercen belül vissza kell tolni a szívatót, mert bár van egy félautomata, vákuumos szerkezet, ami kicsit megnyitja a csappantyút, hogy kapjon levegőt a motor, ez sokszor nem működik (szó se róla, nehéz jól belőni). Ilyenkor a modernebb autókhoz szokott sofőrök kihúzzák a szívatót, beröffentik a motort, ami a zárt csappantyú miatt megfúl (bár elméletileg kényszernyitású, gázadásra a motor vákuuma megnyitja), aztán 1-2 ilyen után megint tele van minden benzinnel, nem nagyon indul a gépjármű.

2014. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!