Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól tudom, hogy 50-es táblánál...

Jól tudom, hogy 50-es táblánál 60 km/h-val még nem büntetnek ha nem állítottak meg?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nemrég kapott 20000-es csekket, igaz nem Szombathelyről hanem talán valahonnan Szabolcs-ból, de gyorshajtás miatt, az mi lehetett akkor? Őt sem állították meg.
2014. ápr. 18. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Rosszul tudod.
2014. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ideje már felosztották az országot, és nem csak a Vas megyei kapitányság, hanem a vásárosnaményi is intézi a közigazgatási bírságokat!

Valóban, ha csak az objektív felelősség alapján bírságolnak, akkor lakott területen 69 körül készülnek csak felvételek.

A kapott határozaton szereplő azonosítóval és a rendszámmal a [link] oldalon megnézheti az ismerősöd a képeket, és hasznos tanácsokat kap a mentesülésről és a részletfizetésről.

2014. ápr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Itt Szabolcs megyében nagyon kötekedős természetűek a rendőrök.


Lakott területen kívül, még a sebességhatárokat is betartotta ismerősöm, és megállították, hogy mit képzel, hogy távolsági fényszóróval közlekedik, pedig se szembejövő jármű, semmi.

Most tanulom a kreszt, de úgy tudom lakott területen kívül lehet használni...

2014. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy céges autóról van szó. Az ismerősöm/kollegám is kisebb szabálysértés miatt kapott csekket hasonló sebességre, ő sem érte el a határt a közig bírsághoz, és közben kiderül hogy rosszul tudtam és 10.000 ft körüli összeg volt csak, nem 20, és a cégnek nyilatkozni kellett ki vezette az autót akkor. Az lett volna a kérdés hogy tudom 30.000 feletti közig bírságos csekket nem kapok, de ilyenkor ha valaki 50-es táblánál 50-65-ig megy, akkor is mindenképpen kap szabálysértési bírságot vagy mondjuk beállítják 65-re a traffipaxot és csak felette mér? Csak mert a kollégámat sem állították meg mégis be kellett fizetni a szabálysértésért a csekket. köszönöm
2014. ápr. 18. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
50 és 65 között csak a helyszínen tudnak megbüntetni. Ha ebbe a tartományba esett a sebességed, nem fogsz kapni semmit. Ha netán mégis jönne valami, ugyanúgy hivatkozz arra, hogy hozzátartozó vezetett mint az objektív felelősség előtti időkben.
2014. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most látom csak, hogy céges kocsi. Akkor attól függ a cég mit nyilatkozik, így kényesebb a dolog. De 50 - nél 60 - ra valószínűtlen, hogy küldenek valamit.
2014. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi:) Remélem nem jön semmi azért. 60 alatt nem szokták beállítani a mérőt, vagy miért írtad hogy kicsi az esélye?
2014. ápr. 18. 11:31
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért írta, mert ha nincsenek megállítók, akkor csak az objektív felelősség alapján tudnak kiszabni közigazgatási bírságot, aminek meg vannak a határai, lakott területen csak akkor közigbírságot, ha 50 helyett legalább 69-cel mentél.
2014. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!