Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy rosszul a kocsim?

Miért megy rosszul a kocsim?

Figyelt kérdés
Van egy 94-es Ford Mondeom Automata váltós és az lenne a bajom, hogy nehezen indul, lefullad ha nagyon megtekerem a kormány, szenved a motor (pl. ki megyek a bekötőről és gyorsulnom kellene de semmi hiába nyomom padlóig fel se pörög) volt szervizbe 2 hónapja ott gáz bowndedn cserélve benne. Felvan gyűrűzve a motorja de rendszeresen szervizelve van egyedül annyi hibájáról tudok, hogy lyukas a kipufogó.

2014. máj. 22. 07:03
 1/9 kata kata ***** válasza:
Szerintem nem sok kompresszió van a motorjában.Egy gyűrűzéstől sokat nem lehet várni.
2014. máj. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a kormányt a végállásig tekered és tovább akarod erőletetni, abban a szervó igyekszik neked segíteni, ezért a motortól a szervószivattyú több teljesítményt vesz el. Jó tanács, ne tekerd koppig a kormányt. A váltó állapota is befolyásolhatja hogy mennyire fickós a kocsi vagy mennyire nem. Az automata váltó egyébként időnként felújításra szorul, a normál karbantartáson felül. Ez sokba kerül de ha nem kapja meg akkor egyszercsak állva marad az autó, előtte meg mindenféle fura tünetet produkál. Ha nem létszükésglet neked az automata váltó, akkor cseréld le a kocsit egy kézi váltósra. Kényelmetlenebb, de litereket spórolsz meg a fogyasztásban és fürgébb is lesz az autó.
2014. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
ott komoly gondok vannak.márkaszervizt javaslok,ott felderítik a hibákat.nagyon leegyszerűsítve nem megfelelő a motorba jutó keverék,persze ennek kismillió oka lehet.az automata váltós kocsikkal lehet szenvedni mert azonnal lefullad,nincs kuplungolási lehetőség.gondolom a rendszeres szervizelések alkalmával voltál márkaszervizben legalább egyszer?
2014. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A márkaszervízben két nap alatt elkölti rezsióradíjra az autó árát. :D

Lehet szerelőt kellene váltani.

2014. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A sebváltó cserélve lett 2 éve. Amúgy rosszul fogalmaztam és én kérek elnézést nem teljesen hanem "jobban" alászedem pl kocsi mögül ki szeretnék kanyarodni.
2014. máj. 22. 13:36
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem egyszer volt márka szervizben. Én nem vettem észre semmit a kocsin de közölték a ,váltót cserélni kel és azért lett cserélve szóval elég a márka szerízből.
2014. máj. 22. 13:40
 7/9 anonim ***** válasza:
márkaszervízben, ha nem találnak semmi hibát, akkor is kitalálak valamit hogy ezt vagy azt ki kell cserélni, hogy ha már ott vagy akkor ne menj el úgy hogy nem költesz alkatrészre.
2014. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Erről van szó.
2014. máj. 22. 20:57
 9/9 szántóvető ***** válasza:
akkor ford-szervizt keress,lényeg hogy hozzáértő szaki álljon neki szerelgetni.a lyukas kipufogó kinyírja a lambdaszondát de kétlem hogy csak ennyi baja van.
2014. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!