Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen golf 1.6 benzin...

Tomboy454454 kérdése:

Volkswagen golf 1.6 benzin vagy 1.9 disel?

Figyelt kérdés
Volksvagen IV golfban melyik a jobb tipus az 1.6 benzin vagy az 1.9 tdi disel? 2.0 szoba se johet mert sokat eszik az 1.4 et meg rul gyengenek talalom . Es aztis szivesen halgatom hogy melyiknel mire kell odafigxelni vagy mik a leggyakoribb hibak :-) (ertelmes segito valaszoloknak elore is koszonom)

2014. júl. 19. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is mostanában akarok Golfot venni. 1.9 TDI-t ajánlom 90 vagy 110 lóerőset. Sok kérdést feltettem már sok embernek, és a válaszok alapján ezt szűrtem le eddig. A 110 LE-sbe ami + költség lehet az a kettőstömegű lendkerék... De az kibír vagy 300.000km-ert. PD TDI-t NEHOGY vegyél. Ha olyan gazdája volt és PD elemet kell cserélni, az elég húzós lenne... Valamin chiptuningot sem ajánlok azok alapján amiket olvastam. Sima 1.9TDI "kivisz a világból..." Mindenki ezt hajtogatja. Ha napi 100km-ert mész akkor havonta kb 20-30 ezret tudsz spórolni az üzemanyagon... De ha lesz több válasz és sikerül eldöntened majd megírhatnád a választ :)
2014. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1.9 TDI ez egy bevált jól eltalált, megbízható motor. Az első válaszolóval egyetértek maximálisan.
2014. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
1.9tdi-t válaszd szerintem de mivel nèpszerû az a baj sok benne km mert 2-3 tulaj már volt ezeknek a kocsiknak.Ha találsz 1.6 os kevès km rel azzal sem járnál rosszul.
2014. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, engem is elsőnek az 1.9 es ragadott meg mert ugye (turbó dízel) de kevésnek találtam benne azt a 90 lóerőt. De egy ismerős javasolta ha túl kevésnek találom(bár szerinte bőven elég a kocsiba) akkor chiptuningot rakhatok bele ami kb 100e ft körül mozog.
2014. júl. 20. 12:15
 5/11 anonim ***** válasza:

És az ismerősöd szerint a chiptuning után átváltozik a sima turbó változó geometriájú feltöltővé ( mert már a 110 lovasban is ez van :D ) vagy esetleg meg volt változni a töltőnyomás?


Normális közlekedéshez elég a 90lovas is ,de tele utassal és csomaggal már azért kell a 110 paripa.

A PD-k sem rossz vételek.

2014. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat nemtudom de kb 3-4 en beleulunk es vilagot latunk,erre kell a kocsi nemetorszagi meloba jarni oda vissza ott meg az autopalyak....
2014. júl. 20. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Ott is lehet az autópályán normálisan közlekedni. Amúgy még a 110 lovas sem alkalmas arra, hogy tartós 160-nal rongyolj keresztül Németországon. Nem is erre lettek kitalálva.


Ezek a kis teljesítményű dízelek csak "értelmes" sebesség és terhelés alatt fogyasztanak jól. 3-4 emberrel+csomagokkal világot látni úgy, hogy közben azért haladnál is, ahhoz már valami erősebb kell, ha sokáig szeretnél egy megbízható autó gazdija lenne. Oda már illendő a 131 vagy 150 lovas PD motor - főleg ha 130-nál gyorsabban akarsz tartósan utazni.

2014. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted jobb lene egy 150 lovas honda? (venék egy szép passátot is de drága)
2014. júl. 21. 13:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad le konkrétan, de úgy sejtem, a német autópálya nálad azt jelenti, hogy szeretnéd kihasználni azokat a lehetőségeket, amiket a korlátozás nélküli szakaszok adnak. Oda mindenképp kevés lesz a 90/110 ló. Ha félreértettem , akkor természetesen elég ez is, de ha hajtani szeretnél akkor mindenképp erősebb autó szükséges.


Az, hogy ez épp VW vagy Honda az rád van bízva, amelyik belefér a keretbe/jobban tetszik :)

2014. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen erted a nyelvemet :-) hajtani akarom a kocsit( nem olyan nagyon veszejes szinten) csak a hondaba nincsen legzsak de a golfba tudtomal van!
2014. júl. 21. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!