Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr milyen jelzéssel...

Zsebvirág kérdése:

A rendőr milyen jelzéssel kötelez engem arra, hogy megálljak?

Figyelt kérdés

Az egy ,,pittyentés" + villogást ismerem.


Ma történt egy szabálytalanság egy autópálya kijáró kereszteződésében. Egyenesen mentem, egy másik autó meg hajtott ki a pályáról, balra ment és STOP táblája is volt. Tehát minden értelemben nekem volt elsőbbségem. Persze ez Őt nem érdekelte, kihajtott elém, majdnem beleszaladtam, szerencsére a fék elég volt. Mindezt látta 2 rendőr autónyi személyzet (pontos rendőr létszámot nem láttam). Mind2n mintha mi sem történt hajtottunk tovább. Én 100%-ig biztos vagyok abban, hogy nem én vtam a hunyó, de sajnos a visszapillantóból már nem láttam a rendőrök reakcióját, mert nem látszott belőlük semmi sem, így nem láttam, ha esetleg kézzel vagy bárhogy máshogy megállásra kényszerítettek vna bármelyikünket is. De ha jól tudom a rendőri felszólításnak nem tennék eleget akkor utánam jöttek vna szirénázva és akkor már tuti észre vettem vna őket. Akkor ez most mit jelent?



2014. aug. 19. 16:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a pittyentés villogós kombót azt viszont észre vettem vna.
2014. aug. 19. 16:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne törödj vele. ha kiállít akkor bottal tárcsával integet ha nem állsz meg meg úgyis utánad megy és eléd húzódik villogva mutogatva..
2014. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Autópálya kihajtónál (magyarán igen forgalmas helyen) megtorpan 2 autó, de nincs baleset - miért lenne jobb, ha megáll még 2 feltartani a forgalmat? Csak még nagyobb balesetveszély. Látták, nem álltak meg, tojtak rá - ez van, max. annyit tehettek volna, hogy megbüntetik a másik autóst, de akkor is ott kell vesztegelniük 3-5 percet. Biztos a lustaság is benne volt abban, hogy nem törődtek vele, sőt, lehet, hogy nem is közlekedési rendőrök voltak, őszintén szólva nem tudom, szerintem ne tulajdoníts túl nagy jelentőséget a dolognak.
2014. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A KRESZ szerint es egy Közlekedési Felügyeletes ismerős szerint is hivatalosan a rendőr akármilyen egyértelmű jelzéssel megállíthat.

Es akármilyen hülyén hangzik, ha pl az anyósa félszemű döglött macskáját lóbálja a feje körül miközben sátánista igéket mormol, de ezzel látszik h téged meg akar állítani akkor meg kell állnod :)

2014. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2.!


Ezek olyan rendőrök akik rendszerint ott szoktak lenni, az autópályát figyelik. Gondolom ezek a volt autópálya rendőrség alkalmazottai, tehát közlekedési rendőrök.

2014. aug. 20. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!