Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 100 oktános benzint tankolo...

Ha 100 oktános benzint tankolok a kocsiba, valóban jobb, mint a 95-ös?

Figyelt kérdés
Egy 30 éves 2literes (benzin)motorral ellátott remek kis járgányról van szó. Szinte minden esetben 100-as benzin van beletankolva, gondolván a motornak is meg általánosságban a kocsinak is jobb. Ebben van igazság vagy nem járok sokkal jobban, mintha 95-öst tankolnék bele?

2014. aug. 28. 18:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hadd tegyem hozzá, hogy légyszi kerüljük a baromság meg 100as több mint a 95 akkor jobb jellegű válaszokat. ha lehet érvekkel legyen alátámasztva, mert eddig akit élőben kérdeztem, nem tudott érdemben válaszolni.
2014. aug. 28. 18:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne tankolj bele mást mint ami bele való, egyrészt a teljesítményen nem változtat, se jobb, se rosszabb nem lesz tőle, viszont árba meg nem egyforma gondolom.

Ha kisebb oktánszámosat tankolsz akkor meg a motor fog tönkremenni, mivel az oktánszám az égést jelöli, ha kisebb akkor hamarabb ég, szünetes égés lesz, a motor meg kopog és a többit kitalálhatod. Ha meg magasabb oktánosat teszel bele, attól baja ugyan nem lesz, se semmi előnye amúgy, mert nem ahhoz van állítva a kocsi, csak a pénzed dobod ki feleslegesen.


Ja és ezek tuti így vannak, most kresz vizsgáztam, nem tudd meg hányszor elmondta ezt az oktató, mert rengetegen hiszik azt ami te, hogy : "motornak is meg általánosságban a kocsinak is jobb" pedig ez nem így van, nagyon nem

2014. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

megint én:


"hadd tegyem hozzá, hogy légyszi kerüljük a baromság meg 100as több mint a 95 akkor jobb jellegű válaszokat"


bocs, de te magad is azzal magyarázod, hogy nagyobb számú akkor jobb, akkor hogy vársz el másoktól hasznos választ, ha te is tévhitben vagy?

Sőt ha a tévhited szerinti választ írná valaki, inkább nem is írja, mert szerinted az baromság, holott te magad is azt írtad hogy a nagyobb jobb...És nem kötekedni akartam, de a kérdésed és a kommentek hozzá kicsit ellentmondásosak.


Ettől függetlenül amit írtam az előző válaszomban, az úgy van, az oktató csak nem hazudik a tanulóinak, meg amúgy is tapasztalt ember, tudja mit beszél. Ja és amúgy a benzinkúton ha megkérdezed, ott is ezt fogják neked mondani. :) Remélem tudtam segíteni.


23N

2014. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy 30 évesbe semmiképpen se! Anno még kisebb oktánszámút tankoltak bele, szóval a 95-ös is magas neki, de ez van.

És ha vigyázni akarsz rá, akkor néha tegyél bele ólompótlót!

2014. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az oktánszám nem az égést, hanem a kompressziótűrést jelöli.


Nem, hogy a világon semmi értelme nincs a gyári értéktől eltérő üzemanyagot tankolni, de még káros is az autódra.


Az új autók, melyeknek a gyújtását már az ECU vezérli valamilyen szinten tudnak "kompenzálni". Pl.: ha 95-ös oktánszámú a gyári optimális érték akkor a 98-as benzinhez még hozzá tudja állítani a gyújtást, de a 100-hoz általában már azok sem.


Ha neked 30 éves autód van abban nincs is ECU, a gyújtás manuálisan van beállítva, utóállítás nincs. Vagyis rosszkor fog robbanni az üzemanyag a hengerben és teljesítményt vesztesz, rossz esetben károsodik is a motor.

2014. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az oktató szava nem mindig szent, ő is tévedhet. És szerintem ő nem igazán tud a kocsijáról reális fogyasztást belőni, mert sofőrönként is függ a fogyasztás, ahány ember vezeti, annyi variáció. Az meg hogy a kúton elmondják, az nem feltétlen igaz. A kutasnak nem érdeke rábeszélni az olcsóbb benzinre, inkább ajánlani fogja a drágábbat.
2014. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2-3: nem nagyon tudok mit mondani erre, én sosem mondtam, hogy jobb egyik vagy másik, én csak azt mondtam jó ideje 100as van beletankolva annak ellenére, hogy anno nekem is megakart veszni a kreszoktató, hogy nem jobb a dolog. a legnagyobb oldalkérdés az, hogy minek van 100as benzin, ha semmire sem lenne jó és semmit nem érne? bár köszi a választ, de nem tudok kiindulni belőle egyáltalán. (24F)


4: régen így nyomta még apám, külön ólomadalékot vett és az tette a 98-ashoz azthiszem, lehet néha 95-öst is tett bele.


5: még ködlámpa sincs, nem hogy ECU :D komolyra fordítva ebbe szinte soha nem volt 95ös tankolva tudomásom szerint, amíg volt a kutakon akkor is permanensen 98as lett beletankolva, aztán ugye jött be a 100as. motorproblémával még nem került szervízbe, az egyetlen komoly hibája a tankban lévő lerakódás miatti rángatás volt, mert a benzincsövön akadozva jutott a motorba az üzemanyag.


6: ezzel csak egyetérteni tudok.

2014. aug. 28. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A 100-as benzin azért van, mert van olyan autó, aminek a gyári ajánlása és az ECU beállítása ezt megengedi! Pl.: az M5-ös BMW gyári ajánlása NEM 95 hanem 98-100, erre van optimalizálva.


Tankolhatod a 100-as benyát a 30 éves gépbe, annyit érsz el vele, hogy tankonként 2,000 ft-ot buksz rajta és valószínűleg 1-2% teljesítményt vagy fogyasztást vesztesz vele.

2014. aug. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nah ez már hasznosabb válasz volt, végre érvek :)
2014. aug. 29. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

"bár köszi a választ, de nem tudok kiindulni belőle egyáltalán. (24F) "


bocs, ebben mi nem volt hasznos? és nekem mi a hasznos akkor?

Azért mert egy lány mondja már nem is érthet hozzá vagy mi?

ÉS ha az oktató meg szerinted a kutas is hazudik, akkor 10 kutasból mind a 10 ia hazudik ugye?

Amúgy mi számít akkor neked hiteles válasznak?

Mert én ezt nem csak az oktatótól hallottam, hanem a kresz könyvben is benne van, különben le se mertem volna írni ide, ha nem hihető forrásból tudom.


Én azt látom, h van a kérdésed, de tök mind1 mit írnak rá, úgyis abban hiszel amiben eddig.

VAGY MOST neked mi lenne az a válasz amiből ki tudnál indulni? És ez miért nem elég jó neked? Hm???

2014. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!