Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra 1.7 CDTI mennyire...

Opel Astra 1.7 CDTI mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Jó ez a konstrukció? Mennyire megbízható a motor? Érdemes ilyen autót venni? 2,5 milla a keretem rá. Tudom, hogy 1.7-esből többféle is van (más-más LE). Melyiket érdemes?

2014. okt. 17. 03:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Ti tudjátok... de nekem a H alatt a 101 lóerő és 240Nm is bőven elég. Biztonságosan lehet vele előzni, ha jobban odalépek hátba vág a nyomaték, még 130-nál is határozottan megindul ha rálépek a gázra. Összehasonlíthatatlanul jobban megy mint a 115 lóerős 1.6-os benzines. Az igaz, hogy a J valamivel nehezebb, de a 125 lóerőnek ahhoz is elégnek kell lennie. Persze ha van keret minden tekintetben a 2.0-sra, akkor nem szóltam semmit.

Egyébként az enyém szerintem elég csinos a gyári kinézetében is: minden külső elem színrefújt, 17"-os gyári alufelni, kanayrkövető bi-xenon fényszórók, hővédő üvegezés, stb. ;)

2014. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Nem szóltam le az 1.7-est! Dehogyis az is jó kis moci. Csak nekem a 150Le jobban hangzik meg a 320-as nyomaték. Meg az olvastam megtudja ijeszteni az embert mert erősebb is mint amit igényelne a kasztni és hajlamos kitépni a kormányt az ember kezéből. Én erre vagyok részben kíváncsi :D Biztosítás meg hasonló az 1.7eshez.

Elhiszem, hogy csini :)

Nálam minimál lenne a változtatás a külsőn. Hűtőrácsot cserélném ami a gyárira hajaz, csak jel nélkül színre festve. Gyári OPC line lökhárító. Dayline fényszóró, a feketék nem kell krómos. CarDNA hátsólámpák. 17" festett felnik, de nem feketék... Kicsivel nagyobb hátsószárny amibe egy egyedi módosítást is készítettnék ami a pótféklámpával kapcsolatos.

2014. okt. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Hm, ez jól hangzik. J kombin gondolkodom egyébként elég erősen. Azért gondoltam a 2.0-t. Kb mennyi lenne a biztosítás meg mindenféle adó amit fizetni kell? Első autó lenne a nevemen (sajna) :( :)
2014. okt. 25. 03:23
 14/28 A kérdező kommentje:
Van erre esetleg valami netes kalkulátor? Egyébként meg a mostani Renault Kangoo 1.2 (60LE)-höz képest mindegyik egy vadállat :)
2014. okt. 25. 03:23
 15/28 anonim ***** válasza:

Persze, van rengeteg kalkulátor a neten.

Adó: [link]

Hány kW-os is a 2.0CDTI? Olyan 40-42eFt körül lehet az éves adója. (Csak halkan teszem hozzá, hogy az 1.7-esemre 17e-t fizetek évente.)

Biztosítás meg az adataidtól függ. Van rengeteg biztosítási kalkulátor is, guglizz rá!

2014. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Mármint a H-ról beszéltünk. A J-ben az 1.6CDTI is jó mondjuk 130Le. Új fejlesztés, csendesebb és finomabban jár. Biztos, hogy kombi kell? Az már elég nehéz, hogy finoman fogalmazzak. Vagy családfő lettél és ezeket a feladatokat kell ellátnod? :)

A J olyan mint egy luxus - szépen fogalmazok - nő. Kívül belül gyönyörű és iszonyat mennyiségű extra van benne, persze adott példány felszereltségétől függően. Szóval inkább kényelmes és nem tépi az az aszfaltot, de az erőssebb motorokkal azért szépen megy.

Most nézek egy netrisk kalkulátort H 1.9CDTI-re saját adatokkal.

2014. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nos, nekem az 1.9-re lenne a legolcsóbb a Köbe 25200Ft teljes évre +7500Ft adó.

Legdrágább a Signal biztosító 101000Ft + 302000Ft adó.

Szóval a 40eFt körüli teljes éves biztosítás a mérvadó. Az ÉN esetemben! Mivel első biztosításom lenne és még fiatal vagyok. És igen sajnos a motor ccm-je és teljesítménye nagyban hozzájárul a biztosítás összegének emelkedéséhez. Mondjuk legalább vidéken lakom az csökkenti valamelyest.

De hát én vagyok a hülye, hogy a nagy dízelt szeretném :)

2014. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

A saját adataid nem mérvadóak. Én is leírhatom a saját biztosításomat az 1.7 H-ra, de azzal a kérdező nem sokra megy.

20.000+6000Ft balestei adó az éves biztosításom.

+ ahogy már írtam 17.000Ft az éves teljesítményadóm.

Szintén vidéki megyeszékhelyen lakom. Első autóm, most volt a második évforduló, hogy megvettem. Tehát még csak B2-es a bónuszom. Kárt soha nem okoztam még. És hogy finoman fogalmazzak én is messze nem vagyok még nyugdíjas korú.

2014. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Azé írtam ez ,,Az ÉN esetemben".
2014. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a kombira, mert a simának elég kicsi a csomagtere, és szeretnék 1 mélyládát, aztán ha bevásárolok, hová pakolom? családi autó funckiót is látna el, mert inkább mennék nyaralni, vagy bárhová egy 4éves, klímás autóval, mint egy 14éves klíma nélkülivel. :)
2014. okt. 25. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!